Ժամկետային զինծառայողին սպանելու կասկածանքով ձերբակալվել է ծառայակիցը 12/12/2017   12:44  |  Քրեական խրոնիկոն
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Նարեկ Մարզպետունու Ադիբեկյանի մահվան հանգամանքները:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, նախնական տվյալներով՝ 2017թ. դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 19:30-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում ծառայակցի կողմից արձակած կրակոցների հետևանքով մարմնի տարբեր շրջաններում հրազենային մահացու վիրավորումներ է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Նարեկ Մարզպետունու Ադիբեկյանը:
Դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Քրեական գործով ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում՝ պարտադիր ժամկետային զինծառայողը ձերբակալվել է՝ ծառայակցին սպանելու կասկածանքով:
Կատարվում է նախաքննություն: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

По подозрению в убийстве солдата-срочника Нарека Адибекяна задержан его сослуживец 12/12/2017   12:56  |  Криминальная хроника
Третьим гарнизонным следственным отделом проводится расследование для установления обстоятельств гибели солдата-срочника, рядового Нарека Адибекяна.
Как сообщается на сайте Следственного комитета Армении, по предварительным данным, 11-о декабря 2017 года, около 19:30 на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части в результате произведенного сослуживцем выстрела огнестрельные ранения в различные части тела получил солдат-срочник, рядовой Нарек Адибекян.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(убийство) УК Армении.
В результате предпринятых по уголовному делу мероприятий солдат-срочник был задержан по подозрению в убийстве сослуживца.
“Ведется предварительное следствие. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего”, - отмечается в сообщении.