Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունեց Ամերիկայի հայկական համագումարի պատվիրակությանը 12/11/2017   13:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 11-ին ընդունեց Ամերիկայի հայկական համագումարի նախագահ Քարոլին Մյուգարին և Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Նալբանդյանը կարևորեց համահայկական խնդիրների բարձրաձայնման և լուծման ուղղությամբ Ամերիկայի հայկական համագումարի բեղմնավոր գործունեությունը, ինչպես նաև՝ արտգործնախարարության հետ շարունակական համագործակցությունը։
Անդրադարձ արվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից գործադրվող ջանքերին։ Հանգամանալից քննարկվեցին համահայկական օրակարգի հարցեր:

Глава МИД Армении и представители Армянской ассамблеи Америки обсудили карабахское урегулирование 12/11/2017   13:21  |  Карабахский конфликт
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял 11 декабря председателя Армянской ассамблеи Америки (ААА) Каролин Мугар и сопредседателя совета попечителей ААА Энтони Барсамяна.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, Эдвард Налбандян отметил важность плодотворной деятельности Ассамблеи в озвучивания и решения общеармянских вопросов, а также непрерывного сотрудничества с МИД Армении.
Коснулись собеседники и прилагаемых Арменией и сопредседателями Минской группы ОБСЕ усилий по мирному урегулированию карабахской проблемы, подробно обсудили вопросы общеармянской повестки.