Նալբանդյանը Վիեննայում կհանդիպի ՄԽ համանախագահների և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ 12/05/2017   14:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 6-ին կմեկնի Վիեննա՝ մասնակցելու դեկտեմբերի 7-8-ը կայանալիք Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության մասնակից պետությունների արտգործնախարարների խորհրդի 24-րդ նիստին։
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության ֆեյսբուքյան էջից, ԵԱՀԿ նախարարական խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա մի շարք երկրների իր գործընկերների հետ։
Դեկտեմբերի 6-ին Վիեննայում նախարար Նալբանդյանը հանդիպում կունենա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ։ Նախատեսված է նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար Մամադյարովի հանդիպումը։
Դեկտեմբերի 9-ին Վիեննայում Էդվարդ Նալբանդյանը կանցկացնի եվրոպական երկրներում և Եվրոպայում տեղակայված միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների խորհրդակցությունը։
12:46 23/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԷդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի հետ

В Вене пройдет встреча глав МИД Армении и Азербайджана 12/05/2017   14:52  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 6 декабря отправится в Вену, где 7-8 декабря примет участие в 24-м заседании Совета глав МИД государств-членов ОБСЕ. Об этом сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
6 декабря в Вене Налбандян встретится с сопредседателями Минской группы ОБСЕ по урегулированию карабахского конфликта.
Запланирована также встреча глав МИД Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедъярова.
9 декабря в Вене Эдвард Налбандян проведет совещание с руководителями дипмиссий Армении в европейских странах и расположенных в Европе международных организациях.
15:46 12/07/2017  |  Карабахский конфликтСопредседатели МГ ОБСЕ вновь подтвердили необходимость мирного решения карабахского конфликта
01:49 12/07/2017  |  Карабахский конфликтСопредседатели МГ ОБСЕ предлагают организовать встречу президентов Армении и Азербайджана в текущем году
22:51 11/07/2017  |  Карабахский конфликтВ Брюсселе началась встреча глав МИД Армении и Азербайджана