Դեկտեմբերի 2-5-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ 12/02/2017   13:24  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում դեկտեմբերի 2-5-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 6-7-ը շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյան, նախալեռնային շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի, հովտային շրջաններում անձրևի տեսքով:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը  2-4-ին էապես չի փոխվի, 5-ի և 6-ի գիշերը կբարձարանա 4-5 աստիճանով, 6-7-ի ցերեկը կնվազի 7-9 աստիճանով:
Երևանում դեկտեմբերի 02-05-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 6-7-ը սպասվում են տեղումներ՝ բարձրադիր հատվածներում ձնախառն անձրևի, ցածրադիր հատվածներում՝ անձրևի տեսքով:

Погода без осадков продержится в Армении до шестого декабря 12/02/2017   13:40  |  Информационная платформа
Погода без осадков ожидается на территории Армении со второго по пятое декабря, сообщает Армгидрометцентр.
6-7 декабря в  большинстве регионов республики прогнозируются осадки, в горных районах – в виде снега, в предгорьях - снега с дождем, а в долинах – дождя.
Температура воздуха 2-4 декабря не претерпит существенных изменений, а в ночь на 5 и 6 декабря ночью  - повысится на 4-5 градусов. Уже днем 6-7 декабря столбик термометра опустится на 7-9 градусов.
В Ереване со второго по пятое декабря установится погода без осадков. 6-7  декабря пройдут осадки. Днем воздух в Ереване прогреется до 11-12 градусов тепла. Ночью в столице ожидается до 3-4 градусов мороза.