Պատահար Երևան-Գյումրի-Բավրա ճանապարհին. տուժածներից մեկը ևս մահացավ 11/17/2017   13:53  |  Արտակարգ պատահարներ
Նոյեմբերի 15-ին՝ ժամը 18.20-ի սահմաններում, Երևան-Գյումրի-Բավրա ճանապարհի 41-րդ կմ-ին իրար են բախվել Ա. Ա.-ի վարած «Ֆոլքսվագեն» և Ա. Մ.-ի վարած նույն մակնիշի ավտոմեքենաները: Այս մասին հիշեցնում է Ոստիկանության լրատվակական ծառայությունը:
Պատահարի հետևանքով` Ա.Ա.-ն, ուղևոր 1956 թ. ծնված Արզուման Ասատրյանը, Ա. Մ.-ն, նրա ուղևոր` 1947 թ. ծնված Արտաշես Ջեյրանյանը, և 37-ամյա մյուս ուղևորը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց, որտեղ Ա. Ջեյրանյանը և Ա. Ասատրյանը, գիտակցության չգալով, մահացել են:
Նոյեմբերի 16-ին՝ ժամը 19.30-ին, ոստիկանությունում հաղորդում է ստացվել, որ վարորդներից մեկը` 1968 թ. ծնված Արթուր Ասատրյանը, գիտակցության չգալով, նույնպես մահացել է:

Один из пострадавших в крупном ДТП на трассе Ереван-Гюмри-Бавра умер в больнице 11/17/2017   14:04  |  Чрезвычайное просшествие
Один из пострадавших в крупном ДТП на трассе Ереван-Гюмри-Бавра ДТП скончался в больнице. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
Как сообщалось ранее, трагическое ДТП произошло 15-го ноября вечером. На 41-м километре трасы Ереван-Гюмри-Бавра столкнулись два “Фольксвагена”.
В результате ДТП пострадали пять . Они  с травмами были госпитализированы в больницу. Двое из них, не приходя в сознание, скончались в клинике. Установлены их личности. Это Арташес Джейранян(1947 г.р.) и Арзуман Асатрян(1956 г.р.) Ведется следствие.
16-го ноября в Полицию  поступило сообщение о том, что один из водителей  - Артур Асатрян(1968 г.р.), не приходя в сознание, скончался в больнице.