Ողբերգական վթար՝ մաքսատան մոտ 11/04/2017   10:51  |  Արտակարգ պատահարներ
Նոյեմբերի 4-ին՝ ժամը 04:59-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքի մաքսատան դիմաց տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ Խորենացի փողոցի թիվ 21 հասցեի մոտակայքում «Mercedes-Benz E» մակնիշի 18 xx 818 պետհամարանիշով ավտոմեքենան (վարորդ՝ 1996 թ. ծնված ՌԴ քաղաքացի Ալեքսանդր Ռախմանովիչ) բախվել է կայանած «DAF» մակնիշի DL-504-LD (վարորդ՝ Զեդուբուկի Պեռուլովակից Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի) պետհամարանիշով կցորդիչով բեռնատարին:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ Ալեքսանդր Ռախմանովիչը «Mercedes-Benz E» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորներ՝ 1993 թ. ծնված Լ. Մ.-ին և 1992 թ. ծնված Լ. Բ.-ին դուրս է բերել ավտոմեքենայից և տեղափոխել Գյումրու ԲԿ. Լ. Բ.-ն հոսպիտալացման ճանապարհին մահացել է, իսկ Լ. Մ.-ի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատել են ծանր:
09:29 25/09/2017  |  Արտակարգ պատահարներ«Toyota RAV4»-ը կողաշրջվել է. վարորդի վիճակը կայուն ծանր է
11:17 26/08/2017  |  Արտակարգ պատահարներ«ԲՄՎ»-ն բախվել է էլեկտրասյան բետոնյա հենարանին. վարորդը մահացել է
09:36 11/08/2017  |  Արտակարգ պատահարներԲախվել են «Ford Transit»-ը և «ԳԱԶ 52»-ը. վարորդներից մեկը մահացել է տեղում
11:18 24/02/2017  |  Արտակարգ պատահարներՎթարի հետևանքով «ՎԱԶ-2110»-ի վարորդը հիվանդանոցում մահացել է
10:43 13/12/2016  |  Արտակարգ պատահարներ«Mersedes E320»-ը բախվել ծառին. ուղևորն արգելափակվել է ավտոմեքենայում
18:46 09/11/2016  |  Արտակարգ պատահարներԲեռնատարը կողաշրջվել է. վարորդի և ուղևորի վիճակը ծանր է
14:02 28/10/2016  |  Արտակարգ պատահարներԲախվել են «ԳԱԶել»-ը և «ՈւԱԶ»-ը. ուղևորները տեղափոխվել են հիվանդանոց
14:42 12/10/2016  |  Արտակարգ պատահարներԻրար են բախվել «ՈւԱԶ-452» և «Օպել-Վեկտրա» ավտոմեքենաները. 39-ամյա ուղևորը մահացել է

Трагическое ДТП с участием граждан России и Грузии произошло в Гюмри 11/04/2017   11:02  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП с участием граждан России и Грузии произошло в Гюмри на севере Армении сегодня, 4-го ноября.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, 4-го ноября в 04:59 был поступило сообщение  о том, что напротив таможни в Гюмри произошло ДТП, есть пострадавшие.
Выяснилось, что поблизости от 21-го дома по улице Хоренаци “Mercedes-Benz E”, за рулем которого находился гражданин РФ Александр Рахманович(1996 года рождения) врезался в припаркованный грузовик с прицепом “DAF”, которым управлял гражданин Грузии Зедубуки Перуловакиц.
Еще до прибытия спасателей водитель пассажиров “Mercedes-Benz E” госпитализировали  в медцентр Гюмри. По дороге в больницу Л.Б.(1992 года рождения) скончался. Состояние Л.М.(1993 года рождения) врачи оценивают как тяжелое.