Ապրիլյան պատերազմի մասնակից ուսանողները բարձր առաջադիմության համար կրթաթոշակներ են ստացել 10/20/2017   15:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլյան պատերազմի 3 մասնակիցներ ԱՊՀ երկրների հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Ալեքսանդր Մարգարովի կողմից կրթաթոշակներ են ստացել:
Կրթաթոշակները հանձնվել են ուսանողներին «Ինտեգրացիոն վեկտորները և անվտանգությունը․ մարտահրավերները և հնարավորությունները» կլոր սեղան քննարկման ընթացքում, որին մասնակցում էին քաղաքագետներ ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ Ռուսաստանի Դաշնությունից:
Ալեքսանդր Մարգարովը կարծիք հայտնեց, որ նման խրախուսական միջոցառումները կրթության ոլորտում շարժիչ ուժ են տալիս մեր այն հայրենակիցներին, ովքեր հաջողությամբ պահպանել են մեր սահմանները ապրիլյան պատերազմի ընթացքում, իսկ հարաբերականորեն խաղաղ պայմաններում ԲՈՒՀ-ում բարձր առաջիմություն են ցուցաբերել:
Կրթաթոշակ է հանձնվել ԵՊՀ իրավագիտության, Ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետների ուսանողներ Էրիկ Ծերունյանին, Կորյուն Սիմոնյանին և ԵՊՀ Ֆարմացիայի ինստիտուտի ուսանող Սոս Մովսիսյանին:
12:25 20/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլյան պատերազմին մասնակցած ուսանողների ուսման վարձը կփոխհատուցվի
11:19 28/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլյան պատերազմի հերոսները ծանոթացան «Բազեի» առօրյային, մասնակիցներին
12:19 05/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլյան պատերազմի վեց մասնակիցներ ավտոմեքենա նվեր կստանան
11:57 18/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆրան միշտ կհիշեն որպես համեստ ու պարզ մի երիտասարդի
12:37 13/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱվագ լեյտենանտը ցանկանում էր Վազգեն Սարգսյանի անկյուն ստեղծել. ապրիլյան հերոս Արգիշտի Գաբոյանի ծննդյան օրն է

Армянские студенты-участники Апрельской войны получили стипендии за высокую успеваемость 10/20/2017   17:41  |  Лента новостей
Директор армянского филиала Института стран СНГ Александр Маркаров вручил стипендии трем участникам Апрельской войны в зоне карабахского конфликта 2016 года, которые в ходе учебы отличились высокой успеваемостью. Об этом сообщает пресс-служба  Института.
Стипендии были вручены в ходе круглого стола по теме “Интеграционные векторы и безопасность: вызовы и возможности”, в котором принимали участие политологи как из Армении, так и из России.
Александр Маркаров выразил мнение, что подобные поощрительные меры в сфере образования становятся стимулом для наших соотечественников, которые успешно обороняли наши рубежи в ходе Апрельской войны, а в относительно мирных условиях при учебе в вузе отличились высокой успеваемостью.
Стипендии были вручены студентам юридического факультета и факультета журналистики Ереванского государственного университета Эрику Церуняну и Корюну Симоняну, а также студенту Института фармации ЕГУ Сосу Мовсисяну.