Հարուցվել է քրեական գործ՝ «Միսս Հայաստան/Miss Armenia» ապրանքային նշանների ապօրինի օգտագործման առերևույթ դեպքի առթիվ 10/12/2017   15:58  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեում ստացվել է «Միսս Հայաստան/Miss Armenia» ապրանքային նշանների ապօրինի օգտագործման առերևույթ դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
«Միսս Հայաստան-Ազգային գործակալություն» ՀԿ-ի ներկայացուցչից 2017թ. սեպտեմբերի 27-ին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ «Միսս Հայաստան-Ազգային գործակալություն» ՀԿ-ն հանդիսանում է «Միսս Հայաստան/Miss Armenia» ապրանքային նշանների իրավատերը, իսկ «Միսս Արմենիա» համահայկական, մշակութային հիմնադրամը նշված ապրանքային նշանների ապօրինի օգտագործմամբ սույն թվականի սեպտեմբերին կազմակերպել է «Միսս Հայաստան» 2017 գեղեցկության մրցույթը, որի արդյունքում «Միսս Հայաստան-ազգային գործակալություն» ՀԿ-ին պատճառվել է նյութական վնաս:
Հաղորդման հիման վրա ՀՀ կառավարությանն առընթեր ոստիկանության ԿՀԴՊ ԳՎ 1-ին վարչությունում նախապատրաստվել են նյութեր, որի արդյունքում տվյալներ են ձեռք բերվել, որ  «Միսս Արմենիա» համահայկական, մշակութային հիմնադրամը նշված մրցույթի համար եկամուտ է ստացել տոմսերի վաճառքից, բջջային հաղորդագրությունների միջոցով անցկացված քվեարկությունից, որի արդյունքում «Միսս Հայաստան-Ազգային գործակալություն» ՀԿ-ին պատճառվել է նյութական վնաս:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 197-րդ հոդվածով՝ ապրանքային նշանի ապօրինի օգտագործման առերևույթ դեպքի առթիվ, որը հոկտեմբերի 10-ին ստացվել է ՀՀ քննչական կոմիտեում։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու և օբյեկտիվ, լրիվ ու բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

Уголовное дело заведено по предполагаемому факту незаконного использования товарных знаков “Мисс Армения/Miss Armenia” 10/12/2017 16:28 | Криминальная хроника
В Следственный комитет Армении поступило уголовное дело, возбужденное по предполагаемому факту незаконного использования товарных знаков “Мисс Армения/Miss Armenia”. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
27-го сентября 2017 года от представителя общественной организации "Национальное агентство "Мисс Армения" поступило заявление о том, что ОО "Национальное агентство "Мисс Армения" является правообладателем товарных знаков “Мисс Армения/Miss Armenia”, а всеармянский культурный фонд “Мисс Армения” с незаконным использованием указанных товарных знаков в сентябре текущего года организовал конкурс красоты “Мисс Армения 2017”, тем самым причинив ОО "Национальное агентство "Мисс Армения" материальный ущерб.
Сообщается, что на основе заявления в Полиции были подготовлены материалы, в результате чего были добыты данные о том, что всеармянский культурный фонд “Мисс Армения” за вышеупомянутый конкурс получил доход от продажи билетов, проведенного посредством sms-сообщений голосования, тем самым причинив ОО "Национальное агентство "Мисс Армения" материальный ущерб.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 197 Уголовного кодекса РА – по предполагаемому факту незаконного использования товарного знака, которое 10-го октября поступило в Следственный комитет РА.
"Предпринимаются необходимые следственные мероприятия, направленные на установление всех обстоятельств и обеспечение объективного , полного и всестороннего расследования", - отмечается в сообщении.