Կարեն Միրզոյանը հավանաբար կնշանակվի Հայաստանում Արցախի Հանրապետության ներկայացուցիչ. «Ժամանակ» 09/27/2017   09:13  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Արցախի նախկին ԱԳ նախարար Կարեն Միրզոյանի համար իր չվերանշանակվելը անակնկալ է եղել։ Վերջինս այդ մասին իմացել է կառավարության կազմի հրապարակումից մի քանի օր առաջ միայն:
«Բակո Սահակյանի որոշումը Միրզոյանի սրտով չի եղել, թեև պաշտոնապես ձևակերպվել է, որ նախարարն ինքն է ընտանեկան պատճառներով դիմում գրել պաշտոնը լքելու վերաբերյալ:
Մեր տեղեկություններով՝ վերջինս կադրերի ռեզերվ չի ուղարկվի, նոր պաշտոն կստանա։ Կարեն Միրզոյանի աշխատանքից դժգոհություն չկա, պարզապես Բակո Սահակյանի կողմից փորձ է արվել այդ պաշտոնին նշանակել իր երբեմնի քննադատներին և այդպիսով ժողովրդավարության ֆոն ստեղծել Արցախում։ Չի բացառվում, որ Կարեն Միրզոյանը նշանակվի Հայաստանում Արցախի Հանրապետության ներկայացուցիչ»,-գրում է թերթը:

Карен Мирзоян может быть назначен представителем Арцаха в Армении – газета "Жаманак” 09/27/2017   12:13  |  Пресса
Отставка Карена Мирзояна с поста министра иностранных дел Арцаха была для него неожиданностью, пишет газета “Жаманак” со ссылкой на свои источники.
По сведениям издания, Карен Мирзоян не будет отправлен в кадровый резерв; он получит новую должность. Недовольства работой Карена Мирзояна не было, просто Бако Саакяном предпринята попытка создать фон демократии в Арцахе.
“Не исключено, что Карен Мирзоян будет назначен представителем Арцаха в Республике Армения”, - пишет газета.