Թիլերսոնը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին տարածաշրջանի կայունությանը նվիրվածության համար 09/22/2017   10:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Միացյալ Նահանգները ողջունում են Հայաստանի Հանրապետությունում անկախություն ձեռք բերելուց ի վեր գրանցված առաջընթացը և հպարտ են մեր երկրի հետ կատարած համատեղ աշխատանքով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ասվում է ՀՀ Անկախության 26-րդ տարեդարձի կապակցությամբ ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնի շնորհավորական ուղերձում:
«Մենք վճռական ենք Հայաստանում ժողովրդավարությունն առաջ տանելու ու վստահելի և թափանցիկ տնտեսության առաջընթացը խթանելու հարցում: Շնորհակալ ենք տարածաշրջանային կայունությանն ու միջազգային խաղաղարար առաքելություններին ձեր նվիրվածության համար: Բարձր ենք գնահատում այդ ջանքերը՝ կառուցելու ավելի խաղաղ աշխարհ:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում ենք անկախության 26 ամյակի կապակցությամբ: Ակնկալում ենք, որ դեռ երկար տարիներ կշարունակենք Հայաստանի ու այդ երկրի ժողովրդի հետ բարեկամությունն ու համագործակցությունը»,- ասվում է Թիլերսոնի շնորհավորական ուղերձում:
17:55 21/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահական պետական պարգևները հանձնել է վարչապետը
16:51 21/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ«Նստած իմ համար սոխ ու հաց կուտեի, մեկ էլ շրխկ՝ պարզվեց՝ Վաստակավոր Արտիստ եմ». Մկո
15:51 21/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի անկախության 26-ամյակին նվիրված միջոցառում Մինսկում
15:32 21/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր անկախության հաջորդ տարեդարձները մենք տոնելու ենք ավելի ամրացած և ուժեղացած. Նախագահ Սերժ Սարգսյան
15:21 21/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձներ են հղել Հռոմի Պապը, Դոնալդ Թրամփը, այլ առաջնորդներ

Госсекретарь США Рекс Тиллерсон поблагодарил Армению за преданность стабильности региона 09/22/2017 10:58 | Лента новостей
Соединенные Штаты Америки приветствуют прогресс Армении после обретения ею независимости и гордятся совместной работой с нашей страной. Об этом, как сообщает "Арменпресс", говорится в приветственном послании госсекретаря США Рекса Тиллерсона в связи с 26-летием независимости Армении.Президент Серж Саргсян получает поздравления по случаю 26-й годовщины независимости Армении"Мы полны решимости в вопросе стимулирования движения Армении по пути демократии и создания прозрачной и внушающей доверия экономики. Мы благодарны Армении за ее преданность международным миротворческим миссиям и региональной стабильности. Мы высоко ценим эти мирные усилия. Еще раз поздравляем с 26-летием независимости. Надеемся, что наши дружба и сотрудничество с Арменией и ее народом будут продолжаться много лет”, - сказано в послании Р. Тиллерсона.