Կյուրեղյանը մեկ շաբաթ է հացադուլի մեջ է 09/19/2017   12:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
9 տարի ժամկետով ազատազրկման դատապարտված, «Արմավիր» ՔԿՀ-ում գտնվող Հայկ Կյուրեղյանը դեռևս շարունակում է հացադուլը: «Փաստինֆո»- ի թղթակիցն այդ մասին տեղեկացավ ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնից:
Հիշեցնենք, որ Հայկ Կյուրեղյանը հացադուլ է հայտարարել սեպտեմբերի 13-ից, նրա վիճակը նորմալ է գնահատվում և գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո:
Նշենք նաև, որ նախօրեին ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը այցելել էր «Արմավիր» ՔԿՀ, ինչի մասին պատգամավորը գրառում էր կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում նշելով, որ որում Հայկ Կյուրեղյանը Անկախության օրվան ընդառաջ սեպտեմբերի 13-ից հացադուլի մեջ է, իր բնորոշմամբ՝ որպես դիմադրություն Անկախության թշնամիներին։

Айк Кюрегян уже неделю проводит голодовку 09/19/2017 17:30 | Лента новостей
Айк Кюрегян, осужденный к 9 годам заключения по делу о стрельбе близ ереванского суда с 13-го сентября проводит голодовку. Об этом “ФактИнфо” сообщили в отделе по связям с общественностью Управления уголовно-исполнительных учреждений.
Его состояние оценивается как нормальное. Он находится под присмотром врачей.
Накануне руководитель парламентской фракции “Елк” Никол Пашинян посетил уголовно-исполнительное учреждение “Армавир”.
“Айк Кюрегян в преддверии Дня независимости с 13-го сентября проводит голодовку, по его определению, в знак противодействия врагам независимости», - написал Пашинян на своей странице в соцсети Facebook.