Նախագահը շնորհավորել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռաֆայել Քոթանջյանին հոբելյանի առթիվ 09/09/2017   15:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, դերասան Ռաֆայել Քոթանջյանին ծննդյան 75-րդ տարեդարձի առթիվ՝ մաղթելով քաջառողջություն, անսպառ ուժ ու եռանդ և նորանոր ձեռքբերումներ:
«Դուք հայ թատրոնի նշանավոր դեմքերից եք, արվեստագետ, որի հարուստ և բովանդակալից ստեղծագործական կյանքը մեր ազգային մշակույթին նվիրվածության վառ տարեգրություն է:
Ձեր տաղանդի և վարպետության շնորհիվ թատրոնում և կինոյում ստեղծել եք բազում կերպարներ, որոնք իրենց մեջ ներառում են արվեստագետ-մտավորականի աշխարհընկալումն ու գեղագիտական հմայքը, լի են կյանքի ու մարդկանց հանդեպ անսահման սիրով:
Այսօր էլ շարունակելով թատերարվեստին ծառայելու շնորհակալ ուղին՝ Ձեր հարուստ փորձն ու գիտելիքներն եք փոխանցում երիտասարդ արվեստագետներին, հայ թատրոնի և կինոյի ապագա դերասաններին»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении поздравил народного артиста РА Рафаэла Котанджяна с юбилеем 09/09/2017   16:09  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание народному артисту РА, актёру Рафаэлу Котанджяну по случаю его 75-летия, пожелав доброго здоровья, неистощимой силы и энергии, всё новых достижений. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
"Вы один из значительных личностей армянского театра, художник, чья богатая и содержательная творческая жизнь является яркой летописью преданности нашей национальной культуре.
Благодаря своему таланту и мастерству, Вы создали в театре и кино многочисленные образы, которые включают в себя мировосприятие художника-интеллигента и эстетическое очарование, преисполнены жизни и безграничной любви к людям.
И сегодня, продолжая благодарный путь служения театральному искусству, Вы передаете свой богатый опыт и знания молодым деятелям искусства, будущим артистам армянского театра и кино", - говорится в поздравительном послании президента.