Բյուրականի մոտ հրդեհաշիջման աշխատանքները շարունակվում են 09/07/2017   12:22  |  Արտակարգ պատահարներ
Սեպտեմբերի 7-ին՝ ժամը 12:00-ի դրությամբ, Բյուրականի մոտակա բուսածածկ տարածքում բռնկված հրդեհի մարման աշխատանքները շարունակվում են: Տեղում աշխատում են 148 փրկարար, հարակից գյուղի բնակիչներ, անտառտնտեսության աշխատակիցներ (333 մարդ):
ԱԻՆ լրատվական ծառայությունը միաժամանակ նշում է, որ սեպտեմբերի 6-ի ժամը 17.30-ի դրությամբ ՀՀ Արագածոտնի մարզում՝ Բյուրականի մոտակա բուսածածկ տարածքում, բռնկված հրդեհի մարման աշխատանքները շարունակվել են: Տեղում գործու է հրդեհաշիջման շտաբ, որը ղեկավարում է ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ տնօրեն, փ/ծ գնդապետ Մ.Ղազարյանը: Տարածքում առկա են եղել թե կրակի, թե ծխացող օջախներ: Աշխատանքներ են տարվել հրդեհի օջախների մեկուսացման և մարման ուղղությամբ: Մերձակա բնակավայրերին վտանգ չի սպառնում:
Հրդեհաշիջման գործողություններին աջակցում են հարակից Բյուրական, Անտառուտ և Օրգով գյուղերի բազմաթիվ բնակիչներ: Կիրառվում են հրշեջ մեքենաներ, դյուրակիր ջրատարներ և այլ պարզունակ միջոցներ (բահեր, խոնավ լաթեր և այլն):

Работы по тушению пожара близ села Бюракан в Армении продолжаются 09/07/2017   12:39  |  Чрезвычайное просшествие
Работы по тушению пожара, вспыхнувшего близ села Бюракан в Арагацотнской области Армении, продолжаются.
Сигнал о возгорании поступил днем 3-го сентября.  На месте работают 148 спасателей, жители близлежащих сел, сотрудника лесного хозяйства(333 человека).
Как сообщает МЧС Армении, на месте действует штаб, работами которого руководит директор Спасательной службы, полковник М.Казарян.
На территории пожара есть как очаги огня, так и дымящиеся участки. Ведутся работы по локализации очагов и тушению огня. Прилегающие населенные пункты вне опасности.
Спасателям оказывают помощь многочисленные жители сел Бюракан, Антарут и Оргов. Используются пожарные машины, портативные водовозы и другие обычные средства (лопаты, влажные лоскуты ткани и т.д.).