Ավտոկայանատեղի վճարի համար SMS ծառայության համար 2 դրամ արտոնյալ վճար 07/19/2017   11:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ավտոկայանատեղի վճարի համար SMS հաղորդագրության միջոցով գանձվող գումարի վերաբերյալ հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում մասնավորապես ասվում է.
Ինչպես գիտեք, Երևան քաղաքում ավտոկայանատեղի վճարի համար SMS հաղորդագրության միջոցով գանձվող գումարի հնարավոր փոփոխությունը մտահոգություն էր առաջացրել Երևանի քաղաքապետարանի, ՀՀ տարածքում ծառայություն մատուցող բջջային օպերատորների և գործընթացին առնչվող կողմերի շրջանում։
Խնդրի կարգավորման ուղղությամբ քննարկումներ մեկնարկեցին գործընթացի մասնակիցների, մասնագիտական խմբերի ու կառույցների միջև՝ փոխգործակցության միջոցով հնարավոր լուծումներ գտնելու համար։
Համատեղ աշխատանքների արդյունքում ուրախ ենք արձանագրել, որ կողմերի պատրաստակամության շնորհիվ հնարավոր եղավ արդյունավետ լուծում գտնել։ Ստեղծվեց հատուկ ձևաչափ, որը թույլ է տալիս պահպանել ավտոկայանատեղի վճարի համար SMS հաղորդագրության գանձման տեսակը և ս. թ. օգոստոսի 1-ից վճարել այն առանց միջնորդավճարի ու ԱԱՀ-ի՝ սահմանելով բացառապես SMS ծառայության համար 2 (երկու) ՀՀ դրամ արտոնյալ վճար։
Հարկ ենք համարում հիշեցնել, որ SMS հաղորդագրությունների միջոցով գումարի գանձման ձևաչափն ի սկզբանե նախատեսվել էր որպես ժամանակավոր լուծում, սակայն այն հասցրել էր հարմարավետ գործիք դառնալ, և գործընթացում ներգրավված կողմերն իրենց առջև խնդիր էին դրել պահպանել այդ հարմարավետությունը։ Միաժամանակ մենք շարունակելու ենք խրախուսել կայանատեղերի հարակից տարածքներում տեղադրված տերմինալների միջոցով վճարումների իրականացումը:
Շնորհակալություն ենք հայտնում այս գործընթացում ներգրավված կողմերին բարի կամքի և պատրաստակամության համար։ Ուրախ ենք արձանագրել, որ համայնք-մասնավոր համագործակցությունը շարունակում է դրական փոփոխություններ արձանագրել։
09:24 14/07/2017  |  Մամուլ«Վարորդի ընկեր» հ/կ-ն պատրաստ է աջակցել. «Հայկական ժամանակ»
10:16 13/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱվտոկայանատեղի վճարի չափը չի փոխվում. Քաղաքապետարան
11:08 11/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՇրջայցի դեպքում կվերհանվեն բազմաթիվ ավտոկայանատեղիներ, որտեղ առկա չէ վճարահաշվարկային տերմինալ
09:10 11/07/2017  |  ՄամուլՓաստացի ավելացել է Երևանում վճարովի ավտոկայանատեղիներից օգտվելու վարձը. «Ժողովուրդ»
12:24 01/02/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱվտոկայանատեղերի տուրքի չվճարման համար վարչական տույժեր չեն կիրառվի
13:56 05/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՇարունակվում է հսկողությունը ավտոկայանատեղի համար ապօրինի գումարների գանձման ուղղությամբ
15:50 13/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչ-որ անհայտ անձինք մեր քաղաքացիներից ավտոմեքենայի կայանման համար ապօրինի գումար են գանձում

Мэрии Еревана удалось “разрулить” ситуацию с тарифами на парковку 07/19/2017   12:34  |  Лента новостей
Мэрия Еревана на своем официальном сайте опубликовала заявление, в котором сообщила о нахождения эффективного решения по тарифам на парковку.
"Как известно, сообщение о повышении тарифа на SMS-сообщения за парковку вызвало обеспокоенность у мэрии Еревана, сотовых операторов и других сторон процесса. Для решения возникшей проблемы были проведены обсуждения с участниками процесса и различными экспертными группами по поиску возможных решений", - говорится в сообщении.Мэрия Еревана обсудит с сотовыми операторами возможные изменения размера платы за парковкуКак отметили в столичной администрации, по итогам проведенной совместной работы и за счет готовности сторон  удалось найти эффективное решение.
Сообщается, что создан специальный формат, который позволяет сохранить форму оплаты за парковку посредством SMS –сообщений.
“С 1 августа с.г. оплата будет производиться без посреднических выплат и НДС. Тариф установлен исключительно за SMS в виде льготного тарифа в размере 2(двух) драмов”,- пояснили в мэрии.
При этом в мэрии сочли нужным напомнить, что возможность оплаты парковки посредством SMS-сообщений изначально рассматривалось как временное решение, однако за это время такой формат стал удобным инструментом, и вовлеченные в процесс стороны, в первую очередь, поставили перед собой задачу по его сохранению.
"В то же время мы продолжим поощрять оплату парковки посредством размещенных близ парковочных мест терминалов", - отмечается в сообщении.
12:23 13/07/2017  |  Лента новостейМэрия Еревана обсудит с сотовыми операторами возможные изменения размера платы за парковку
11:54 08/07/2017  |  Информационная платформаРазмер платы за парковку авто не изменится – Мэрия Еревана
11:55 16/06/2014  |  Информационная платформаМэрия Еревана планирует продлить время бесплатной парковки на “красных линиях” с 5 до 15 минут
13:30 28/05/2014  |  Актуальная тема Мэрия Еревана не может собрать плату за парковку автомобилей на улицах столицы
11:30 09/12/2013  |  Актуальная темаМэрия Еревана предоставит право бесплатной парковки лишь некоторым автомобилистам
08:35 03/08/2013  |  Актуальная темаВ Ереване административный штраф за неуплату парковки до 1 сентября не будет взиматься с водителей
13:38 18/07/2013  |  Информационная платформа Ереване автопарковка в незапрещенных местах бесплатная (видео)