Բացահայտվել է պոռնկությամբ զբաղվելուն նպաստելու դեպք 07/13/2017   16:26  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերով քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործով բացահայտվել է պոռնկությամբ զբաղվելուն նպաստելու դեպք. առաջադրվել են մեղադրանքներ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Նախնական քննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել առ այն, որ Շիրակի մարզի բնակչուհին, ամուսնալուծությունից հետո չունենալով այլ բնակության վայր, մոր հետ միասին բնակվել է վերջինիս ծանոթի՝ 64-ամյա կնոջ բնակարանում։ Գյումրիում գտնվող նշված բնակարանում ապրել է նաև 64-ամյա կնոջ դուստրն իր անչափահաս երեխաների հետ։
Գտնվելով ֆինանսապես անբարենպաստ վիճակում և չկարողանալով հոգալ բնակարանի ծախսերը՝ տանտիրուհին իր դստեր հետ միասին առաջարկել է իրենց տանը բնակություն հաստատած ամուսնալուծված կնոջը զբաղվել մարմնավաճառությամբ։
Նախաքննության տվյալներով՝ ստանալով համաձայնությունը՝ ավելի քան մեկ տարի մայր ու աղջիկ նպաստել են ամուսնալուծված կնոջ պոռնկությամբ զբաղվելուն՝ այդ նպատակի համար տրամադրելով կացարան և ապահովելով հաճախորդներով։
Մինչդատական վարույթի ընթացքում ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ 64-ամյա կնոջը և վերջինիս դստերը մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 262-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով:
13:34 30/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄերսման սրահում մարմնավաճառները պոռնկությամբ են զբաղվել
16:14 15/06/2017  |  Դատական ռեպորտաժներ15-ամյա աղջկան 55 տարեկան տղամարդը ներգրավել է մարմնավաճառության մեջ՝ յուրացնելով աշխատած գումարի կեսը
11:51 02/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄերսման սրահում մատուցվել են սեռական կրքերի բավարարման ուղղված ծառայություններ. դատապարտվեց 3 տարվա ազատազրկման
16:40 26/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՀյուրանոցի մատուցողուհին 5000 դրամով սենյակները տրամադրել է մարմնավաճառներին
17:49 20/03/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԹոշակառու կինն իր բնակարանը տրամադրել է 3 մարմնավաճառների
16:22 14/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՏղամարդը ամիսներ շարունակ իր տունը տրամադրել է մարմնավաճառներին՝ պոռնկությամբ զբաղվելու նպատակով, և շահույթ ստացել
11:23 30/05/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՊոռնկությամբ զբաղվելու համար ստեղծել և ղեկավարել է հաստատություն
19:01 18/12/2014  |  Քրեական խրոնիկոն50-ամյա կինը նպաստել է հղի կնոջ պոռնկությամբ զբաղվելուն
10:12 04/10/2014  |  ՄամուլԻր բնակարանը տրամադրել է մարմնավաճառներին ու դրա դիմաց գումար ստացել. «Առավոտ»

Мать и дочь промышляли сутенерством в Армении 07/13/2017   17:38  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА, раскрыт случай пособничества занятию проституцией, предъявлены обвинения. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
"В ходе предварительного следствия добыты фактические данные о том, что жительница Ширакской области после развода из-за отсутствия у нее другого жилища вместе с матерью проживала в квартире 64-летней знакомой женщины. В указанной квартире, расположенной в городе Гюмри, проживала также дочь 64-летней женщины вместе со своими несовершеннолетними детьми", - говорится в сообщении.
Будучи в неблагоприятном финансовом положении и не имея средств на покрытие расходов на квартиру, хозяйка и ее дочь предложили обосновавшейся в их доме разведенной женщине заняться проституцией.
По данным предварительного следствия,  получив согласие, больше года мать с дочерью содействовали разведенной женщине в занятии проституцией, предоставляя ей для этой цели квартиру и обеспечивая ее клиентами.
На основе добытых в ходе досудебного производства достаточных доказательств 64-летней женщине и ее дочери предъявлено обвинение по признакам пункта 1 части 2 статьи 262(Организация, содержание притонов для занятия проституцией или сутенерство) Уголовного кодекса РА.
"Уголовное дело с обвинительным заключением направлено прокурору, осуществляющему прокурорский надзор за законностью предварительного следствия", - отмечается в сообщении.