Պայթյուն եւ հրդեհի բռնկում՝ Երեւանի բնակելի շենքում 06/16/2017   12:03  |  Արտակարգ պատահարներ
Հունիսի 16-ին, ժամը 09:54-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Երվանդ Քոչար փողոցի թիվ 17 շենքի 8-րդ հարկի բնակարաններից մեկում տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկումով:
Դեպքի վայր են մեկնել Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ և արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խմբերը, երկու մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք և հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը:
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Ժ. Ա.-ին պատկանող բնակարանի պատշգամբի խորդանոցում:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 10:06-ին, մարվել՝ 10:11-ին: Ամբողջությամբ այրվել է խորդանոցը և մոտ 4 խմ տնտեսական իր:
Հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը 2006թ. ծնված  Ք. Գ.-ին (ԱՄՆ քաղաքացի) հոգեբանական աջակցություն է ցուցաբերել:

Взрыв с последующим возгоранием произошел в одном из жилых домов в Ереване 06/16/2017   14:35  |  Чрезвычайное просшествие
Взрыв с последующим возгоранием произошел утром в пятницу в одном из жилых домов на улице Ерванда Кочара в Ереване.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, сигнал о происшествии поступил 16 июня в 09:54. Взрыв, после которого вспыхнул пожар, прогремел в одной из квартир на восьмом этаже по адресу Ерванда Кочара 17.
На место отправились оперативные группы МЧС, два боевых расчета, автолестница и координатор отдела психологический поддержки.
Выяснилось, что огнем была охвачена кладовая на балконе одной из квартир.
Пожар был локализован в 10:06 и потушен в 10:11. В результате пожара кладовая полностью сгорела. Кроме того, сгорели хозяйственные вещи.
Координатор отдела психологический поддержки оказал психологическую помощь 11-летнему гражданину США.