Ձերբակալվել է՝ նախկին աներոջը դանակահարելու կասկածանքով 06/01/2017   10:30  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված քննչական և օպերատիվ-հետախուզական գործողությունների արդյունքում ձերբակալվել է 34-ամյա տղամարդը՝ Երևանի 59-ամյա բնակչին դանակահարելու կասկածանքով:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2017թ. մայիսի 31-ին Երևան քաղաքի Արտաշիսյան փողոցի շենքերից մեկի բակում սուր կտրող-ծակող գործիքով հարվածել են Երևան քաղաքի բնակիչ, 1958թ. ծնված տղամարդու կրծքավանդակի ձախ հատվածին՝ վերջինիս առողջությանը պատճառելով կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել էր, որ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը տուժողի դստեր նախկին ամուսինն է՝ ծնված 1983թ.։
Քրեական գործով ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում այսօր առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը հայտնաբերվել է և ձերբակալվել:
Նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

Молодой мужчина задержан в Ереване по подозрению в нанесении ножевых ранений бывшему тестю 06/01/2017   11:57  |  Криминальная хроника
34-летний мужчина задержан по подозрению в нанесении ножевых ранений бывшему тестю во дворе одного из домов  в Ереване.
Как сообщается на сайте Следственного комитета Армении, 31 мая 2017 года примерно в 11:20 во дворе одного из домов на столичной улице Арташисяна жителя Еревана(1958 года рождения) острым колюще-режущим предметом ударили в левую область грудной клетки, причинив его здоровью тяжкий вред, представляющий угрозу для его жизни.
В результате неотложных следственных действий, предпринятых в тот же день в рамках возбужденного по данному факту следственным отделом по  административному району Шенгавит уголовного дела было установлено, что предполагаемый преступник(1983 года рождения) является бывшим зятем потерпевшего. В результате предпринятых по уголовному делу мероприятий предполагаемый преступник был сегодня разыскан и задержан.
"Предварительное следствие продолжается, предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на обеспечение разностороннего, объективного и полного исследования обстоятельств инцидента",- отмечается в сообщении.