Կրակել է բնակարանի մուտքի դռան և պատշգամբի ուղղությամբ 05/30/2017   10:55  |  Քրեական խրոնիկոն
Մայիսի 29-ին` ժամը 21-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Մալաթիայի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ իրենց է զանգահարել Օհանովի փողոցի 2 շենքի մի բնակչուհի և հայտնել, որ մի անծանոթ տղամարդ զենքը ձեռքին կրակում է դռանը և պատուհաններին:
Ինչպես հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը, մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը` ժամը 20.55-ին, 1965 թ. ծնված Սամվել Մ.-ն որսորդական հրացանից մեկ անգամ կրակել է հիշյալ շենքի բնակարաններից մեկի մուտքի դռան և պատշգամբի ուղղությամբ՝ վնասելով դռան ու պատուհանի շրջանակները և պատուհանի պաշտպանիչ ցանցը:
Ժամը 21.15 Սամվել Մ.-ն Օհանովի փողոցի թիվ 2 շենքի մոտից բերման է ենթարկվել ոստիկանության Մալաթիայի բաժին:

Мужчина открыл стрельбу по одному из домов в спальном районе Еревана 05/30/2017   11:32  |  Криминальная хроника
29 мая в 21:00 из Центра оперативного управления Полиции Еревана в отдел Малатии поступило сообщение о том, что к ним позвонил житель дома по улице Оганова и сообщил, что неизвестный мужчина из оружия открыл стрельбу по двери и окнам.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, прибывшая на место оперативная группа установила, что в тот же день в 20:55 Самвел М., 1965 года рождения из охотничьего ружья один раз выстрелил в сторону входной двери одной из вышеупомянутых квартир и балкона, повредив рамы на двери и окнах и оконные решетки.
Размер ущерба уточняется.
В 21:15 Самвел М. Был доставлен в отдел Полиции Малатии. Назначена судебно-баллистическая и товароведческая экспертизы. Ведется следствие.