Սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 05/26/2017   12:23  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մայիսի 27-ին շրջանների զգալի մասում, 28-ին հիմնականում հյուսիսային շրջաններում, 29-ին հիմնականում Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում երեկոյան ժամերին սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: 30-31-ը սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 27-28-ն աստիճանաբար կբարձրանա 2-3, 29-ին կնվազի 2-3, արևելյան շրջաններում՝ 4-5 աստիճանով, 30-31-ը նույնքան կբարձրանա:
Երևանում մայիսի 27-ին՝ երեկոյան ժամերին, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 28-ին, 29-ին՝ երեկոյան ժամերին, սպասվում է ամպրոպ, առանձին հատվածներում կա կարճատև անձրևի հավանականություն, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ, 30-31-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Дожди с грозами и сильный ветер ожидаются в Армении в ближайшие дни 05/26/2017   12:43  |  Информационная платформа
Дожди с грозами ожидаются 27 мая в большинстве регионов Армении, а также 28 мая в основном - на севере республики, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются также вечером 29 мая в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе. Во время грозы возможно усиление ветра до 20-25 м/сек.,местами возможен град.
30-31 мая установится погода преимущественно без осадков. Ветер будет юго-западным, со скоростью 3-8 м/сек..
Температура воздуха 27-28 мая повысится на 2-3 градуса, а 29 мая понизится на столько же, в восточных районах похолодает на 4-5 градусов, а уже 30-31 на столько же потеплеет.
В Ереване вечером 28 и 27-29 мая вечером прогнозируется гроза, в отдельных районах возможны кратковременные дожди. 27 и 29 мая по вечерам в столице ожидаются дожди и грозы. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек..30-31 мая установится погода без осадков.