Փաստաբան Արա Ղարագյոզյանը հաղթեց Ոստիկանությանը 05/22/2017   14:45  |  Վարչական իրավունք
Այսօր ՀՀ վարչական դատարանը՝ դատավոր Կարեն Ավետիսյանի նախագահությամբ, մերժել է քաղաքացի Վազգեն Մանուկյանին «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» ՀՀ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի հատկանիշներով վարչական պատասխանատվության ենթարկելու պահանջի մասին Ոստիկանության հայցը։
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Վ.Մանուկյանի ներկայացուցիչ, «Ընդդեմ իրավական կամայականության» ՀԿ փաստաբան Արա Ղարագյոզյանը, նույն վճռով իր հակընդդեմ հայցը բավարարվել է: Մասնավորապես, վճռով ՀՀ ոստիկանության ծառայողների գործողությունները, որոնք դրսևորվել են Վազգեն Մանուկյանի ազատ տեղաշարժվելու, անձնական ազատության և իրավունքների խախտմամբ,խոսքի ազատության, հավաքների ազատության դատարանը ոչ իրավաչափ է ճանաչել:
Արա Ղարագյոզյանը հայտնեց, որ 12.09.2015թ. իր վստահորդը բերման էր ենթարկվել Բաղրամյան պողոտայում իրականացվող էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ ուղղված խաղաղ հավաքին մասնակցելու համար: Ոստիկանությունը դիմել էր ՀՀ վարչական դատարան Վ.Մանուկյանին վարչական պատասխանատվության ենթարկելու պահանջով:
20:56 21/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոն«Սասնա Ծռեր»-ի գործի 42 հատորին ծանոթանալու համար պաշտպանը ողջամիտ ժամկետ է պահանջում
17:45 14/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազի նկատմամբ ծառայողական քննություն իրականացնելու հիմքեր չկան. ԳԴ
21:52 04/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԴատախազը հայհոյել է Արայիկ Խանդոյանին՝ պաշտպանը կդիմի Գլխավոր դատախազին
20:09 29/03/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱյստեղ ընդհանրապես զանգվածային անկարգությունների թե՛ օբյեկտիվ, թե՛ սուբյեկտիվ կողմը բացակայում է. Արա Ղարագյոզյան
19:19 21/12/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՓաստաբանը հաղթեց ՀՔԾ-ին ու դատախազությանը
18:33 12/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստաբանը պահանջում է վերացնել սառնամանիքն ու սանիտարահիգիենիկ վատթար վիճակը
21:57 27/10/2016  |  Դատական ռեպորտաժներՓաստաբան Արա Ղարագյոզյանը պահանջում է կարգապահական պատասխանատվության ենթարկել Վերաքննիչ դատարանի դատավորին

Адвокат Ара Карагезян победил в судебном споре с Полицией Армении 05/22/2017   15:34  |  Административное право
Административный суд Армении под председательством Карена Аветисяна сегодня отклонил иск Полиции Армении о требовании привлечь гражданина Вазгена Манукяна к ответственности по признакам статьи 182 закона РА “Об административных правонарушениях”.
Как сообщил “ФактИнфо” представитель В. Манукяна, адвокат общественной организации “Против правового произвола” Ара Карагезян, по тому же решению суда, его встречный иск был удовлетворен. В частности, согласно решению, действия сотрудников Полиции Армении, которые проявились в нарушении прав Вазгена Манукяна, в частности его права на свободное передвижение и личную свободу, свободу слова и свободу собраний, суд признал неправомерными.
Ара Карагезян сообщил, что 12 сентября 2015 года его доверитель был подвергнут приводу за участие в мирных акциях протеста против подорожания электроэнергии, проходивших на проспекте Баграмяна.Полиция обратилась в Административный суд Армении с требованием привлечь В. Манукяна к административной ответственности.