«Ես մանկաբույժ եմ և չարաճճի երեխաների հետ հաճույքով աշխատում եմ». ԱԺ նախագահի թեկնածու Արա Բաբլոյան 05/18/2017   11:39  |  Քաղաքական
ԱԺ նախագահի թեկնածու Արա Բաբլոյանի համար անակնկալ է իր թեկնածության առաջադրումը:
Այսօր այդ մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասել է Բաբլոյանը՝ հավելելով, որ այդ մասին տեղեկացել է մի քանի օր առաջ: ԱԺ նախագահի թեկնածուն ընդգծել է, որ իր վրա դրված պատասխանատվությունն ավելի է մեծացել:
Հարցին, թե արդյոք հեշտ կլինի՞ փոխարինել ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանին, Բաբլոյանն ասաց՝ «հեշտ չի լինի»:
Ինչ վերաբերում է «չարաճճի» պատգամավորներին, մասնագիտությամբ բժիշկ Բաբլոյանը կարծում է, որ կգտնի նրանց բժշկելու եղանակը «ես մանկաբույժ եմ և չարաճճի երեխաների հետ հաճույքով աշխատում եմ, կաշխատեմ բոլորի հետ»:

Врач-кандидат в спикеры парламента Армении считает, что найдет способ вылечить "непослушных депутатов" 05/18/2017   12:12  |  Лента новостей
Ара Баблоян заявил, что выдвижение его кандидатуры на пост спикер Национального собрания шестого созыва стало для него неожиданностью.
Он сообщил журналистам, что узнал об этом несколько дней назад. Кандидат в спикеры НС отметил, что возложенная на него ответственность возросла.
На вопрос о том, легко ли будет сменить на посту Галуста Саакяна, Баблоян отметил: “Нет, не легко”.
Что касается “непослушных депутатов”, врач по профессии Баблоян считает, что он сумеет найти способ их вылечить. “Я педиатр, и с шаловливыми детьми работаю с удовольствием. Буду работать со всеми”, - сказал он.