Ուղիղ չվերթեր Եգիպտոսից Երևան 05/15/2017   11:47  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունը «Էյէմսի էյրլայնզ» ավիաընկերությանը տրամադրել է թույլտվություն Հուրգադա-Երևան- Հուրգադա, Շարմ էլ-Շեյխ- Երևան- Շարմ էլ-Շեյխ, ինչպես նաև՝ Հուրգադա-Երևան-Շարմ էլ-Շեյխ երթուղիներով թռիչքներ իրականացնելու:
Հուրգադա-Երևան- Հուրգադա երթուղով թռիչքները կմեկնարկեն 2017 թվականի հունիսի 18-ից, Շարմ էլ-Շեյխ- Երևան- Շարմ էլ-Շեյխ երթուղով թռիչքները՝ 2017թ. սեպտեմբերի 24-ից: Հուրգադա-Երևան-Շարմ էլ-Շեյխ երթուղով թռիչքը կիրականացվի սեպտեմբերի 17-ին:
«Էյր Կաիրո» ավիաընկերությանը ևս տրամադրվել է թույլտվություն 2017 թվականի ամառային նավիգացիոն շրջանում, մասնավորապես՝ հունիսի 20-ից հոկտեմբերի 28-ն ընկած ժամանակատվածում, շաբաթական մեկ անգամ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր երեքշաբթի, թռիչքներ իրականացնել Հուրգադա-Երևան- Հուրգադա երթուղով:
Ավիաընկերությունը հունիսի 22-ից հոկտեմբերի 28-ն ընկած ժամանակատվածում թռիչքներ է նախատեսում նաև Շարմ էլ-Շեյխ- Երևան- Շարմ էլ-Շեյխ երթուղով: Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթական մեկ անգամ՝ յուրաքանչյուր հինգշաբթի:

Две египетские авиакомпании получили разрешение на выполнение прямых рейсов из Египта в Ереван 05/15/2017   13:08  |  Информационная платформа
Главное управление гражданской авиации при правительстве Армении предоставило двум египетским авиакомпаниям разрешения на выполнение авиарейсов между Египтом и Ереваном. Об этом сообщает пресс-служба ГУГА.
Согласно информации, египетской авиакомпании AMC Ailrines выдано разрешение на осуществление полетыов по маршрутам Хургада-Ереван-Хургада, Шарм-эль-шейх – Ереван - Шарм-эль-шейх, также Хургада – Ереван - Шарм-эль-шейх.
Первый рейс между Хургадой и Ереваном запланирован на 18-е июня 2017 года, между Шарм-эль-шейхом и Ереваном –24 сентября 2017 года, а Хургадой – Ереваном - Шарм-эль-шейхом  -  17 сентября.
Кроме того, авиакомпания Air Cairo также получила разрешение на полеты по маршруту Хургада-Ереван-Хургада в летнем навигационном периоде 2017 года, в частности, с 20 июня до 28 октября.
Отмечается, что рейсы будут выполняться раз в неделю, по вторникам.
Авиакомпания планирует с 22-го июня по 28-е октября выполнять полеты по маршруту Шарм-эль-шейх – Ереван - Шарм-эль-шейх раз в неделю, по четвергам.