Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը՝ Չեխիայի Պատգամավորների պալատի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ 04/26/2017   12:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ Չեխիայի Պատգամավորների պալատի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ:
Հայաստանը ողջունում է Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի կողմից Հայոց ցեղասպանության և մարդկության դեմ գործած այլ հանցագործությունները ճանաչող և դատապարտող բանաձևի ընդունումը։
Չեխիայի Պատգամավորների պալատի բանաձևը՝ երկրի նախագահ Միլոշ Զեմանի՝ Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող հայտարարությունների հետ միասին, հանդիսանում են Չեխիայի Հանրապետության արժեքավոր ներդրումը ցեղասպանությունների և մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման վեհ գործում։
10:27 22/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ Վայոմինգ նահանգը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը
14:02 21/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՉեխիայում քննարկվում է Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող բանաձև ընդունելու հավանականությունը
15:18 08/04/2017  |  Միջազգային լրահոսԿիպրոսի խորհրդարանը միջազգային հանրությանը կոչ է արել ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
17:19 25/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայոց ցեղասպանության փաստը պետք է մեկընդմիշտ ճանաչվի. ամերիկացի կոնգրեսական
10:34 21/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայոց ցեղասպանության ճանաչումից հետո Գերմանիայում չկա մեկը, ով չիմանա հայերի մասին. Սերովբէ Օտապաշեան
16:39 17/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայոց ցեղասպանության թեման հայտնվել է Ֆրանսիայի նախընտրական օրակարգում
11:07 16/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԳերմանիայի Սահմանադրական դատարանը մերժել է Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևի դեմ ներկայացված բողոքը
18:10 09/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքիան պետք է շարժվի Հայոց ցեղասպանության ճանաչման ուղղությամբ. Ֆրանսիայի նախագահ
15:33 26/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԴանիայի խորհրդարանն ընդունեց «Հայոց ցեղասպանության մասին» բանաձևը
10:40 18/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԵգիպտոսի խորհրդարանը պատրաստվում է Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող բանաձևը ներառել օրակարգ

Налбандян: Армения приветствует принятие Палатой депутатов парламента Чехии резолюции о признании и осуждении Геноцида армян 04/26/2017   13:00  |  Актуальная тема
Армения приветствует принятие Палатой депутатов парламента Чехии резолюции о признании и осуждении Геноцида армян и других преступлений против человечества. Об этом говорится в заявлении министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, размещенном на сайте внешнеполитического ведомства РА.Парламент Чехии признал Геноцид армян"Резолюция Палаты депутатов парламента Чехии – вместе с осуждающими Геноцид армян заявлениями президента этой страны Милоша Замана – ценный вклад Чешской Республики в высокое дело предупреждения геноцидов и преступлений против человечества", - подчеркивается в заявлении главы МИД Армении.
Ранее пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян сообщил, что парламент Чешской Республики признал Геноцид армян в Османской империи 1915 года. По его словам, соответствующий документ поддержали 104 депутата.