ԱՄՆ-ում Արցախի ներկայացուցչի ելույթը Ֆլորիդայի միջազգային համալսարանում 04/19/2017   16:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 13-ին ԱՄՆ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը Ֆլորիդայի միջազգային համալսարանում հանդես է եկել դասախոսությամբ, որին ներկա էին միջազգային հարաբերությունների և քաղաքագիտության բաժինների դասախոսներ և ուսանողներ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Դասախոսության ընթացքում Ռոբերտ Ավետիսյանը ներկայացրել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության պատմությունը, կարգավորման գործընթացում առկա իրավիճակը, անդրադարձել տարածաշրջանային զարգացումներին։
Հանդիպման ավարտին Արցախի ներկայացուցիչը պատասխանել է դասախոսների և ուսանողներ բազմաթիվ հարցերին, որոնք վերաբերում էին հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը, Արցախի միջազգային ճանաչմանը և պետականաշինության գործընթացին։

Постпред Арцаха в США выступил с лекцией в Международном университете Флориды 04/19/2017 16:49 | Лента новостей
Постоянный представитель Республики Арцах в США Роберт Аветисян выступил с лекцией в Международном университете Флориды, на которой присутствовали преподаватели и студенты факультетов международные отношения и политология.
Как сообщает пресс-служба МИД Арцаха, в ходе лекции Роберт Аветисян представил историю азербайджано-карабахского конфликта, нынешнюю ситуацию в ходе урегулирования, затронул также другие региональные процессы.
В конце встречи представитель Арцаха ответил на многочисленные вопросы преподавателей и студентов, касающиеся мирного урегулирования конфликта, международного признания Арцаха и процесса государственного строительства.