6 անձի մեղադրանք է առաջադրվել՝ մեկից ավելի անգամ քվեարկելու փորձ կատարելու համար. ՔԿ 04/06/2017   17:22  |  Ընտրական իրավունք
Ապրիլի 2-ին տեղի ունեցած ԱԺ ընտրությունների ընթացքում մեկից ավելի անգամ քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքերի վերաբերյալ ՀՀ քննչական կոմիտեում քննվում է 9 քրեական գործ, որոնց շրջանակներում 6 անձի առաջադրվել է մեղադրանք։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, մեղադրյալներից 5-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին͵ 1-ի նկատմամբ՝ կալանավորում։
Քրեական գործերով իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:
10:56 03/04/2017  |  Ընտրական իրավունքՔրեական գործեր` մեկից ավելի անգամ քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքերի առթիվ
10:07 03/04/2017  |  Ընտրական իրավունքՀարուցվել է 6 քրեական գործ. 3-ը` Երևանում, 3-ը` մարզերում. կա ձերբակալված

Шестерым лицам предъявлены обвинения в попытке повторного голосования в ходе парламентских выборов - СК Армении 04/06/2017   18:29  |  Криминальная хроника
Следственный комитет РА расследует 9 уголовных дел по фактам попыток  голосования более одного раза в ходе состоявшихся 2-го апреля выборов Национальное Собрание РА, в рамках которых шестерым лицам предъявлены обвинения.
В отношении пятерых обвиняемых избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде, а в отношении одного – в виде заключения под стражу.
По уголовным делам проводятся необходимые следственные действия, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного исследования обстоятельств.