Ժամը 14:30-ի դրությամբ Քննչական կոմիտեում ստացվել է 13 նյութ 04/02/2017   15:39  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ քննչական կոմիտեում, ժամը 14:30-ի դրությամբ, ստացվել է 13 հաղորդում͵ որոնք առերեւույթ պարունակում են ընտրական իրավունքի խախտման՝ քրեական օրենսգրքով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նյութերը հիմնականում վերաբերում են մեկից ավելի անգամ քվեարկելու փորձ կատարելուն, բաց քվեարկության, վստահված անձանց եւ լրագրողի աշխատանքը խոչընդոտելուն։
Ստացված բոլոր նյութերի հիման վրա՝ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ գործողություններ՝ մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ։
15:04 02/04/2017  |  Ընտրական իրավունքՔվեաթերթիկների գողության դեպք. ԵԼՔ դաշինք
14:59 02/04/2017  |  Ընտրական իրավունքԴատախազությունը հանձնարարել է օպերատիվ միջոցներ ձեռնարկել լրագրողների մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելու դեպքերը ստուգելու համար
14:27 02/04/2017  |  Ընտրական իրավունքՈստիկանությունում գրանցվել է ենթադրյալ ընտրախախտումների հետ առնչություն ունեցող 24 հաղորդում
14:24 02/04/2017  |  Ընտրական իրավունքԿոնդում  լրագրողի վրա հարձակման դեպքով նյութեր են նախապատրաստվում
14:09 02/04/2017  |  Ընտրական իրավունքՊաշտպանի աշխատակազմի թեժ գծին ստացվել է շուրջ երկու տասնյակ ահազանգ
13:51 02/04/2017  |  Ընտրական իրավունք13:00-ի դրությամբ դատախազությունում ուսումնասիրվել է 729 հաղորդում (թարմացվող)
13:46 02/04/2017  |  Ընտրական իրավունքՀանրապետականի շտաբում հարձակման է ենթարկվել «Ազատության» թղթակիցը. Azatutyun.am

СК Армении огласил число полученных на 14:30 сообщений о нарушениях избирательного права 04/02/2017 15:49 | Избирательное право
Следственный комитет Армении по положению на 14:30 получил 13 сообщений, которые, предположительно, содержат признаки состава преступления(нарушение избирательного права), предусмотренного Уголовным кодексом. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
Как отмечается в сообщении, материалы в основном касаются попытки голосования боле одного раза, открытого голосования, воспрепятствования работе доверенных лиц и журналистов.
"На основе всех полученных материалов предпринимаются необходимые действия, направленные на проверку указанных обстоятельств", - заявили в СК.