Սամվել Կարապետյանը հանդիպում է խնդրել Հովիկ Աբրահամյանի հետ. «Ժամանակ» 03/28/2017   09:20  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը, ով այս օրերին գտնվում է Հայաստանում, հանդիպում է խնդրել նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ։
«Առաջարկը չի մերժվել, այսօր կամ վաղը Սամվել Կարապետյանը Աբրահամյանների տանը ճաշի է հրավիրված, որի ժամանակ խոսելու են հետագա հնարավոր համագործակցության և ներքաղաքական դասավորությունների շուրջ։ Հիշեցնենք, որ Սամվել Կարապետյանը Արգամ Աբրահամյանի և Գագիկ Ծառուկյանի դստեր հարսանիքի քավորն է:
Սամվել Կարապետյանը մեծապես նպաստում է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի դիրքերի ամրացմանը։ Այս այցը հենց այդ շրջանակներում է»,–գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ»-ի՝ 28.03.17թ. համարում:
09:30 28/02/2017  |  ՄամուլԸմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Կարապետյանը ոչ մարզիկներին, ոչ Էլ մարզիչներին աշխատավարձ և նախատեսված հավելավճարներ չի վճարել. «Ժամանակ»
09:00 27/10/2016  |  ՄամուլՍամվել Կարապետյանը Հայաստանում Է. «Հրապարակ»
09:24 18/10/2016  |  ՄամուլՍամվել Կարապետյանը 300 միլիոն դոլարի ներդրում է կատարելու ՀՀ տնտեսության մեջ. «Հրապարակ»
08:07 12/10/2016  |  ՄամուլՍամվել Կարապետյանը ակտիվացել է. «Հրապարակ»
12:13 07/06/2016  |  ԱնցուդարձՈրքան գումար է ծախսել հայ միլիարդատերը՝ որդու հարսանիքի վրա. Մոսկվան ապշած է (տեսանյութ, լուսանկարներ)
08:28 01/06/2016  |  ՄամուլՔաղաքական էլիտան հարսանիքի է պատրաստվում. ամուսնանում է Սամվել Կարապետյանի որդին. «Հրապարակ»
08:35 25/02/2015  |  ՄամուլՍամվել Կարապետյանն ուզում է գնել Հայաստանի բաշխիչ էլեկտրացանցերը. «Չորրորդ իշխանություն»

Самвел Карапетян запросил встречу с экс-премьером Армении Овиком Абраамяном – газета “Жаманак” 03/28/2017   12:08  |  Пресса
Глава группы компаний "Ташир" Самвел Карапетян, который в эти дни находится в Армении, запросил встречу с бывшим премьер-министром РА Овиком Абраамяном, пишет газета "Жаманак" со ссылкой на имеющиеся у нее сведения.
"Предложение не было отвергнуто, он приглашен на обед к Абраамяну, в ходе которого планирует обсудить возможности дальнейшего сотрудничества и внутриполитический расклад", - пишет издание.
Газета напоминает, что  Самвел Карапетян был посаженным отцом на свадьбе Аргама Абраамяна и дочери Гагика Царукяна.
“Самвел Карапетян во многом содействует укреплению позиций премьер-министра Армении Карена Карапетяна. Именно с этой связи он прибыл в Армению”, - пишет издание.