ԱԱԾ-ի և Վրաստանի իրավապահների հետ անց են կացվում համատեղ միջոցառումներ՝ «Իգլա»-ի՝ պետական սահմանով ենթադրաբար անցկացնելու վերաբերյալ 03/23/2017   16:26  |  Քրեական խրոնիկոն
Ի պատասխան բազմաթիվ լրատվամիջոցներից պարբերաբար ստացվող հարցումների՝ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնը տեղեկացնում է, որ մաքսանենգ եղանակով Հայաստանի Հանրապետություն «Իգլա» տեսակի զենիթա-հրթիռային համալիր տեղափոխելու փաստի կապակցությամբ իրականացվող նախաքննության ներկայիս փուլում կասկածյալների մասնակցությամբ կատարվում են տարաբնույթ քննչական գործողություններ, որոնք ուղղված են կատարված հանցանքին նրանցից յուրաքանչյուրի մասնակցության բնույթը և աստիճանը հստակեցնելուն, ինչպես նաև դեպքի մյուս հանգամանքները պարզաբանելուն:
Միաժամանակ Վրաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինների հետ անցկացվում են համատեղ միջոցառումներ՝ հայտնաբերված ռազմամթերքը հայ-վրացական պետական սահմանով ենթադրաբար անցկացնելու վերաբերյալ ձեռք բերված նախնական տվյալների հավաստիությունը ստուգելու համար:
ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը հայտնում է նաև, որ քրեական գործի շրջանակներում նոր զարգացումների առկայության դեպքում դրանց վերաբերյալ կտրամադրվի համապատասխան տեղեկատվություն:
13:17 23/03/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՍամվել Բաբայանի պաշտպանությունն իրականացնում է փաստաբան Ավետիս Քալաշյանը
09:33 23/03/2017  |  ՄամուլՇուտով ՕՐՕ դաշինքից այլ հնչեղ ձերբակալություններ էլ կլինեն. Օհանյանը նույնպես բացառություն չէ. «Հայկական ժամանակ»
09:28 23/03/2017  |  Մամուլ«Իգլա» զենք պայմանագրով կարող է ձեռք բերել պետությունը, բանակը. «Հայկական Ժամանակ»
09:18 23/03/2017  |  ՄամուլՈվքե՞ր են եղել «Իգլա» տեղափոխող մյուս երկու անձինք. «Ժողովուրդ»
09:10 23/03/2017  |  ՄամուլԸստ Գագիկ Մելքոնյանի՝ Սամվել Բաբայանը չէր կարող առնչություն ունենալ ո՛չ «Իգլա» բերելու, ո՛չ «Սասնա ծռեր– 2» կազմակերպելու հետ. «Փաստ»

СНБ Армении проводит следственные действия с участием подозреваемых по делу о контрабандном провозе ПЗРК "Игла" в страну 03/23/2017   16:44  |  Криминальная хроника
С участием подозреваемых по уголовному делу о контрабандном провозе в Армению  переносного зенитно-ракетного комплекса(ПЗРК) "Игла", в рамках которого накануне был задержан бывший министр обороны НКР Самвел Бабаян, проводятся различные следственные действия. Об этом сообщили в пресс-центре Службы национальной безопасности Армении в ответ на периодически получаемые запросы от СМИ.
В сообщении отмечается, что вышеуказанные действия проводятся с целью уточнения характера и степени участия каждого из них в преступлении, а также установления других обстоятельств инцидента.
В ведомстве также сообщили, что одновременно с правоохранительными органами Грузии проводятся совместные мероприятия для проверки достоверности полученных предварительных данных о предполагаемом провозе ПЗРК "Игла" через армяно-грузинскую границу.
“В случае появления в деле новых обстоятельств, об этом будет сообщено дополнительно", - отметили в пресс-центре СНБ.