Մարտի 23-ի դրությամբ ԱԺ ընտրությունների ընտրողների ընդհանուր թիվն է` 2.564.795 03/23/2017   16:20  |  Ընտրական իրավունք
Ոստիկանությունը հրապարակել ՀՀ ԱԺ 2017թ. ապրիլի 2-ի ընտրությունների ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը՝ մարտի 23-ի դրությամբ:
Ի կատարումն Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի 8-րդ հոդվածի 7-րդ մասի` Ազգային ժողովի ընտրությունների ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ 10-րդ օրը, ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակում է Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը` նշելով նաև ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների և հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը: Այսպես.
քվեարկության օրվանից 10 օր առաջ Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների ընտրողների ընդհանուր թիվն է` 2.564.795
որից՝
- ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների և ըստ գտնվելու վայրի ընտրական տեղամասում՝ տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամների թիվը` 20.387,

Полиция Армении обнародовала общее число избирателей за 10 дней до голосования на парламентских выборах 03/23/2017   16:28  |  Избирательное право
Общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения за 10 дней до проведения голосования на выборах в парламент страны, составляет 2.564.795 человек, сообщается на официальном сайте Полиции Армении.
Сообщается, что из них 20.387 временно изъяты из избирательного списка по месту учета и включены в дополнительный список избирателей по месту нахождения в день голосования. а 646 человек не состоят на учете в Республике Армения.