Նախագահ Սերժ Սարգսյանը այցելել է «Ալեքս տեքստիլ» ընկերություն 03/20/2017   14:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Ալեքս տեքստիլ» ընկերություն: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանրապետության Նախագահը տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանի, «Ալեքս տեքստիլ»-ի ղեկավարության և հյուրերի հետ շրջել է ընկերության արտադրամասերում, ծանոթացել կատարված ներդրումներին, արտադրական հզորությունների մեծացման, ժամանակակից սարքավորումներով նոր արտադրամասերի գործարկման ուղղությամբ վերջին տարիներին իրականացված աշխատանքներին, արտահանման ծավալներին և ընկերության զարգացման ծրագրերին:
2015 թվականից գործունեությունը սկսած` գուլպաների և հագուստի արտադրությամբ զբաղվող «Ալեքս տեքստիլ»-ը, լինելով Հայաստանի թեթև արդյունաբերության ոլորտի առաջադեմ ընկերություններից մեկը, ներկայումս ունի 500 աշխատակից, իսկ արտադրամասի գործունեության ծավալների ընդլայնման արդյունքում՝ պատասխանատուների հավաստմամբ, աշխատատեղերի թիվը կհասցվի 2000-ի:
Հանրապետության Նախագահին ներկայացրել են, որ 2017 թվականին ընկերության կողմից արդեն իսկ բացված նոր կարի արտադրամասում ներգրավված է շուրջ 300 աշխատատեղ: Ընթացիկ տարում ընկերությունը նախատեսում է գործարկել կտորի, գործված հագուստի և տնային տեքստիլի արտադրություններ` ստեղծելով ևս շուրջ 600 նոր աշխատատեղ:

Президенту Армении рассказали о перспективах открытия новых рабочих мест в компании "Алекс текстиль" 03/20/2017   17:26  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня посетил компанию "Алекс текстиль".
Как сообщает пресс-служба главы государства, президент вместе с министром экономического развития и инвестиций Суреном Караяном, руководством компании "Алекс текстиль" и гостями совершил экскурсию по цехам, ознакомился со сделанными инвестициями, осуществлёнными в последние годы работами по увеличению производственных мощностей, запуску новых оснащённых современным оборудованием цехов, объёмами экспорта и планами развития компании.
Компания "Алекс текстиль" начала деятельность в 2015 году. Она занимается производством одежды и чулочно-носочных изделий. Являясь одной из ведущих компаний лёгкой промышленности Армении, она в настоящее время имеет 500 работников, а в результате расширения объёмов деятельности производства, по заверению руководства, количество рабочих мест достигнет 2000. Президенту доложили, что в новом пошивочном цеху, который компания запустила в 2017 году, уже открыто порядка 300 рабочих мест. В текущем году компания намечает задействовать цеха тканей, вязанной одежды и домашнего текстиля, что позволит создать порядка 600 новых рабочих мест.