Կանայք մնում են ազգի հիմքը կազմող ավանդական ընտանիքի հենասյունը. ՀՀ Նախագահի ուղերձը՝ կանանց տոնի առթիվ 03/08/2017   10:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Կանանց տոնի կապակցությամբ:
Մարտի 8-ն այսօր մեզանում իսկապես ձեռք է բերել տոնի կարգավիճակ: Այն ևս մի գեղեցիկ առիթ է՝ արտահայտելու մեր սերն ու հիացմունքը, մեր երախտագիտությունն ու նվիրվածությունը մեզ շրջապատող կանանց ու աղջիկների հանդեպ:
Մենք ամեն կերպ խրախուսում ենք կանանց ավելի մեծ ներգրավվածությունը մեր երկրի հասարակական կյանքում: Մեր համոզումն է, որ Հայաստանի կանայք ունեն դեռևս լիարժեքորեն չբացահայտված մեծ ներուժ, որը պետք է կյանքի կոչվի ամենատարբեր ասպարեզներում: Այսօր ակնհայտ է, որ մեզանում ավանդական համարվող ոլորտներից բացի, ինչպիսիք են կրթությունն ու առողջապահությունը, կանայք սկսել են լուրջ դերակատարություն ունենալ ձեռնարկատիրության, լրագրության, կառավարման, բարձր տեխնոլոգիաների, դատական և այլ բնագավառներում, ներառյալ՝ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում: Չեմ կասկածում, որ դուք զարգացնելու եք առկա հաջողությունները և արժանիորեն գրավելու եք ավելի մեծ տեղ նաև քաղաքական կյանքում:
Այդքանով հանդերձ, դուք մնում եք ազգի հիմքը կազմող ավանդական ընտանիքի հենասյունը, մնում եք ձեր ամուսինների թևն ու թիկունքը, ձեր զավակների պահապան հրեշտակները, ձեր եղբայրների գորովալից քույրերը և ձեր պատիվը սահմանին պաշտպանող երիտասարդների հարսնացուները:
Կրկին շնորհավորում եմ ձեզ գարնանային այս պայծառ տոնի առթիվ:
Առանձնահատուկ երախտագիտությամբ շնորհավորում եմ զինվորների մայրերին, ում որդիներն այս պահին ծառայում են բանակում:

Президент Армении поздравил соотечественниц с Международным женским днем 03/08/2017   10:06  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 8 марта, направил поздравительное послание по случаю Международного женского дня. Текст послания приводит пресс-служба главы армянского государства:
“Дорогие женщины!
Поздравляю вас с Праздником Женщин!
День 8 марта сегодня у нас, действительно, приобрел статус праздника. Он является ещё одним прекрасным поводом выразить нашу любовь и восхищение, нашу благодарность и преданность по отношению к окружающим нас женщинам и девушкам.
Мы всячески стимулируем более активное вовлечение женщин в общественную жизнь нашей страны. Мы убеждены, что женщины Армении имеют большой, еще полноценно не выявленный, потенциал, который должен быть воплощен в жизнь в самых разных областях. Сегодня очевидно, что кроме считающихся у нас традиционными сфер, каковыми являются образование и здравоохранение, женщины начали играть серьёзную роль в предпринимательстве, в журналистике, в управлении, в высоких технологиях, в судебной и других сферах, включая Вооруженные силы Республики Армения. Не сомневаюсь, что вы разовьёте существующие успехи и по достоинству займёте ещё большее место также и в политической жизни.
Наряду с этим, вы остаётесь столпом традиционной семьи, составляющей основу нашего народа, остаётесь поддержкой и опорой своих мужей, ангелами хранителями своих детей, нежными сёстрами своих братьев и невестами защищающих вашу честь на границе юношей.
Вновь поздравляю вас с этим светлым весенним праздником. С особой благодарностью поздравляю солдатских матерей, чьи сыновья сейчас служат в армии.