Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Անջեյ Կասպրչիկին 03/07/2017   15:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 7-ին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Դ.Տոնոյանն ընդունեց ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին: Այս մասին հայտնում է ԱԻՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին սահմանամերձ գոտիներում քաղաքացիական և համայնքային կառույցների՝ արտակարգ իրավիճակներին պատրաստվածության ու աղետներին դիմակայունության մակարդակի բարձրացման հարցերը:
Նախարար Տոնոյանը Ա. Կասպրչիկին ներկայացրեց մարդասիրական միջազգային ծրագրի շրջանակում սահմանամերձ գոտիներում իրականացված միջոցառումները՝ աղետների ռիսկի նվազեցման և աղետներին արձագանքելու բնակչության պատրաստվածության ուղղությամբ, ինչպես նաև՝ նախանշեց ՀՀ ԱԻՆ-ի և ԵԱՀԿ-ի համագործակցության ուղիները վերոնշյալ ոլորտներում:
Հանդիպման ավարտին Դ. Տոնոյանն ու Ա. Կասպրչիկն այցելեցին ՀՀ ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն, որտեղ հյուրին ներկայացվեցին կենտրոնի գործունեությունն ու տեխնիկական հագեցվածությունը:

Глава МЧС Армении обсудил с Каспршиком повышение готовности структур в приграничных зонах противостоять бедствиям 03/07/2017   15:47  |  Лента новостей
Министр по чрезвычайным ситуациям Армении Давид Тоноян принял сегодня личного представителя действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспршика.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, в ходе встречи обсуждались вопросы повышения уровня готовности и потенциала гражданских и общинных структур в приграничных зонах противостоять бедствиям.
Глава МЧС Армении представил послу Каспршику проведенные в приграничных зонах в рамках международной гуманитарной программы мероприятия, направленные на снижение риска бедствий и повышение готовности населения к реагированию на катастрофы.