Ոստիկանները հերթական զինանոցն են հայտնաբերել  03/07/2017   14:58  |  Քրեական խրոնիկոն
Մարտի 6-ին ոստիկանության ծառայողները ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշվերով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում (Ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) խուզարկություն են կատարել 1970 թ. ծնված Աշոտ Գաբրիելյանին պատկանող՝ Երևանի Նոր Արեշի 50 փողոցի մի հասցեի հետնամասում:
Ինչպես հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը, խուզարկությամբ հայտնաբերվել և առգրավվել է «ԱԿ» տիպի ինքնաձիգ՝ առանց գործարանային համարի, ինքնաձիգի երեք պահունակ, «343-C 1866» տիպի թմբուկավոր ատրճանակ, ձեռքի 1 նռնակ՝ պայթուցիչով, տարբեր տրամաչափի 300 փամփուշտ, օպտիկական սարք, մետաղյա գլանանոթ, հակագազ, մետաղյա ձող, նռնակի դետալ, դետոնատոր, 14 սմ և 12 սմ շեղբի երկարության դանակ ու 1 սվին դանակ:

Полицейские нашли целый арсенал оружия у жителя Еревана 03/07/2017   15:28  |  Криминальная хроника
Сотрудники Полиции нашли целый арсенал оружия в доме жителя ереванского квартала Нор-Ареш во время обыска, проведенного накануне в рамках уголовного дела, возбужденного по признакам части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств). Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
В сообщении ведомства отмечается, что у 47-летнего Ашота Габриеляна были обнаружены автомат Калашникова без заводских номеров, три обоймы к автомату, револьвер «343-C 1866», одна ручная граната со взрывателем, 300 патронов различных калибров, оптический прибор, металлический баллон, противогаз, металлический шест, деталь гранаты, детонатор, ножи с клинками длиной 14 и 12 сантиметров и один штык-нож.
В 18:40 А.Габриелян был доставлен в полицейское отделение. Назначены экспертизы.Проводится дознание.