ՊՆ վարչական տարածք ավտոմեքենայով ներխուժած տղամարդը ՊՆ-ի հետ խնդիր չի ունեցել, ուղղակի ցանկացել է ծխախոտ հյուրասիրել զինծառայողներին 02/24/2017   15:41  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՊՆ վարչական համալրի տարածք ավտոմեքենայով ներխուժելու դեպքով «Փաստինֆո»-ին նոր տեղեկություններ է հայտնի դարձել:
Ըստ մեր տեղեկությունների՝ տղամարդը Պաշտպանության նախարարության հետ կապված որևէ խնդիր չի ունեցել, նա զինծառայող որդի էլ չունի, ուղղակի անցնելով նշված տարածքով՝ որոշել է զինծառայողներին ծխախոտ հյուրասիրել, բայց քանի որ ալկոհոլի ազդեցության տակ է եղել, չի կարողացել ժամանակին ավտոմեքենան արգելակել և մտել է ՊՆ վարչական տարածք:
Մեզ հայտնի է դարձել նաև, որ նա այն աստիճան է ալկոհոլի ազդեցության տակ եղել, որ դեպքից հետո չեն կարողացել որևէ քննչական գործողություն կատարել և սպասել են այնքան ժամանակ, մինչև սթափվի:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր, որ երեկ՝ ժամը 00:20-ին, Երևան քաղաքի բնակիչ Ա.Եփրեմյանը, գտնվելով անսթափ վիճակում, իր անձնական «Օպել Աստրա» մակնիշի ավտոմեքենայով հարվածել է ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրի թիվ 2 մուտքի դարպասներին և ներխուժել ՀՀ ՊՆ տարածք:
Հսկիչ անցագրային կետի հերթապահ ենթասպան իրեն ամրակցված ատրճանակից արձակել է ութ կրակոց ավտոմեքենայի ուղղությամբ, որի արդյունքում քաղաքացի Ա.Եփրեմյանը չի տուժել:
Փաստի ն առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (խուլիգանությունը՝ որը զուգորդվել է ուրիշի գույքը ոչնչացնելով կամ վնասելով) և 327.6-րդ հոդվածի 1-ին մասով (զորամաս կամ հատուկ պահպանվող զինվորական այլ տարածք ապօրինի մուտք գործելը):

Стали известны новые подробности инцидента с вторжением пьяного водителя “Опеля” на территорию Минобороны Армении 02/24/2017   16:38  |  Криминальная хроника
ИА “ФактИнфо” стали известны новые подробности инцидента с вторжением водителя “Опеля” на территорию административного комплекса Минобороны Армении.
По сведениям агентства, у мужчины нет каких-либо проблем с Минобороны, у него даже нет сына-военнослужащего. Мужчина, проезжая мимо территории ведомства, решил угостить военнослужащих сигаретой, однако будучи в изрядном подпитии не сумел вовремя затормозить и въехал на территорию административного комплекса МО.
“ФактИнфо” стало также известно, что мужчина был настолько пьян, что пришлось дождаться, когда он протрезвеет, чтобы провести с его участием следственные действия.
Ранее СК Армении сообщил, что 23-го февраля в 00:20 житель Еревана А. Епремян, находясь в нетрезвом состоянии, на своем личном автомобиле марки “Опель Астра” протаранил ворота входа номер 2 административного комплекса Минобороны Армении и на машине с нарушением установленного порядка незаконно проник на территорию оборонного ведомства Армении.
Несущий караульную службу на КПП прапорщик из закрепленного за ним пистолета произвел восемь выстрелов в направлении автомашины, от которых гражданин А. Епремян не пострадал.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 258(Хулиганство, сопровождающееся уничтожением или повреждением чужого имущества) и части 1 статьи 327.6(Незаконное проникновение в воинскую часть или на другую особо охраняемую территорию военного объект) УК Армении.