ՀՀԿ թիմի ձայնը շատ բարձր է հնչելու. Սերժ Սարգսյան 02/18/2017   13:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը խորհրդարանական ընտրություններին գնում է քաջածանոթ մարդկանցով, բայց իրականում նոր թիմով, որի ձայնը շատ բարձր է հնչելու:
Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ընթացող Երկրապահ կամավորականների միության 11-րդ համագումարում այդ մասին հայտարարեց ՀՀ նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը:
«Այսօր Հայաստանը կանգնած է լուրջ վերափոխման շեմին, մենք իրականացնում ենք խորհրդարանական կառավարմանն անցնելու գործընթաց: Մենք պարտավոր ենք այդ անցումն անցկացնել անցնցում, պարտավոր ենք երաշխավորել կայունություն, օրինականություն: ՀՀԿ-ն գալիք ընտրություններին ներկայանում է պինդ թիմով, գործիչներով, ովքեր ժողովրդի քվեն ստանալու դեպքում պատրաստ են լինելու Մոսկվայից, Բրյուսելից, Վաշինգտոնից և բոլոր հնարավոր այլ ամբիոններից ու հարթակներից տեղ հասցնել Հայաստանի ձայնը, նրանք պատրաստ են լինելու ամենօրյա աշխատանքով Սահմանադրությունը կյանք դարձնել, իրենց հավատամքը ցանկացած բանավեճում առաջ տանել:
Նրանք մարդկանց չեն խաբելու, չեն ասելու, որ մեկ տարի հետո Հայաստանը դարձնելու են դրախտ, չեն ասելու, որ ժողովրդի գազն ու հոսանքն անվճար է դառնալու, չեն ասելու, որ երիտասարդներին բանակ չեն տանելու, նրանք անելու են այն, ինչ ի վիճակի են, ամեն օր մեր երկիրն առաջ տանելու համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ասաց ՀՀ Նախագահը՝ ավելացնելով, որ ՀՀԿ-ն ընտրություններին գնում է քաջածանոթ մարդկանցով, բայց իրականում նոր թիմով, որի ձայնը շատ բարձր է հնչելու :Սերժ Սարգսյանն ասաց, որ իր իսկ նախաձեռնությամբ ՀՀԿ համամասնական ցուցակում ընդգրկվել է նաև գեներալ Մանվել Գրիգորյանը՝ հաշվի առնելով նրա անցած ուղին:
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը ԿԸՀ ներկայացրել է համամասնական ցուցակը՝ 197 թեկնածուով: Հայաստանի խորհրդարանի առաջիկա ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել 9 քաղաքական ուժ:
Հայաստանում Ազգային ժողովի հերթական ընտրությունները տեղի կունենան 2017թ. ապրիլի 2-ին: Նախընտրական քարոզարշավը կմեկնարկի մարտի 5-ին:

Президент Армении: мы обязаны обеспечить переход к парламентской форме правления без потрясений 02/18/2017   13:31  |  Лента новостей
Армения сегодня стоит на пороге серьезных перемен, заявил президент Армении Серж Саргсян, выступая в субботу на 11-м съезде Армянского Союза добровольцев “Еркрапа”.
“Мы реализуем процесс перехода к парламентской форме государственного управления. Мы обязаны обеспечить этот переход без потрясений, обязаны гарантировать стабильность, законность”, – ометил глава армянского государства.
По словам Сержа Саргсяна, РПА на предстоящие выборы в Национальное Собрание Армении идет со сплоченной командой, с деятелями, которые в случае получения поддержки народа будут готовы с трибун в Москве, Брюсселе, Вашингтоне, со всех возможных площадок донести голос Армении.
“Они будут готовы своей ежедневной работой претворять в жизнь Конституцию. Они не будут обманывать людей, не будут обещать, что через год превратят Армению в рай, что газ и электроэнергия для населения в случае их победы будут бесплатными, что молодые люди не будут призываться в армию. Они будут говорить о том, что они в силах реализовать для обеспечения  ежедневного прогресса страны. Мы идем на эти выборы с хорошо знакомыми людьми, но на самом деле – с новой командой, чей голос будет громко звучать”, – приводит слова Сержа Саргсяна пресс-служба главы государства.
Президент Армении также отметил, что по его инициативе в пропорциональный список РПА был включен генерал-лейтенант Манвел Григорян с учетом пройденного им пути.
Правящая РПА представила в ЦИК Армении пропорциональный список с 197-ю кандидатами. Для участия в предстоящих выборах в парламент Армении заявки подали 9 политсил.