Էդմոն Մարուքյանը բարձր է գնահատում «Ելք» դաշինքի հնարավորությունները 02/14/2017   13:20  |  Քաղաքական
Ազգային ժողովի պատգամավոր, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանն Ազգային ժողովի առաջիկա ընտրություններում բարձր է գնահատում «Ելք» դաշինքի հնարավորությունները:
Փետրվարի 14-ին լրագրողների հետ զրույցում Մարուքյանն ընդգծեց, որ «Ելք»-ը առաջիկա ընտրություններին մասնակցում է նոր մոտեցմամբ, տարբերվում է մյուս քաղաքական ուժերից, ինչը թույլ է տալիս ասել, որ դաշինքի շանսերը շատ բարձր են:
«Մեր դաշինքի անդամ երեք կուսակցությունների տարածքային կառույցները սինխրոնացված աշխատում են, և դուք դրա արդյունքն առաջիկայում կտեսնեք»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշեց Էդմոն Մարուքյանը:
Հարցին` «Ելք» դաշինքը հետընտրական գործընթացում ո՞ր քաղաքական ուժի հետ է հնարավոր համարում համագործակցությունը, Մարուքյանը պատասխանեց, որ նման քննարկում չեն ունեցել:
«Երբ կլինեն հետընտրական գործընթացները, այն ժամանակ մենք կքննարկենք այդ հարցը: Իսկ իմ տեսակետն այն է, որ որևէ բան պետք չէ բացառել:
Խոսքն ընդդիմադիր ուժերի հետ համագործակցության մասին է»,- ասաց պատգամավորը:
Հարցին` հնարավոր է Զարուհի Փոստանջյանն ընդգրկվի «Ելք» դաշինքի կազմում: «Զարուհի Փոստանջյանը իմ լավ ընկերն է, ես նրան շատ եմ հարգում ու հարգում եմ նրա որոշումը: Մենք նրան առաջարկել ենք լինել մեր դաշինքում, սակայն նրանից պատասխան չենք ստացել»,- նշեց Մարուքյանը:

Эдмон Марукян высоко оценивает шансы блока “Выход” на выборах в парламент Армении 02/14/2017   13:35  |  Политика
Депутат Национального Собрания Армении, лидер партии “Светлая Армения” Эдмон Марукян высоко оценивает шансы блока “Елк”(“Выход”) на предстоящих в апреле парламентских выборах.
12 декабря прошлого года армянские оппозиционные партии "Светлая Армения", "Гражданский договор" и "Республика" подписали в Ереване меморандум о развертывании совместной политической деятельности.
Марукян на встрече с журналистами во вторник заявил, что блок “Елк” примет участие в выборах в соответствии с  новым подходом. По его словам, их политсила отличается от остальных, что увеличивает шансы блока.
“Территориальные подразделения партий, входящих в наш блок, синхронно работают, и вы сможете вскоре увидеть результат их деятельности”, - цитирует ”Арменпресс” Эдмона Марукяна.
Что касается возможного включения Заруи Постанджян в состав блока “Елк”, Марукян отметил: “Я очень уважаю Заруи Постанджян и уважаю ее решение. Мы ей предложили вступить в наши ряды, однако пока ответа от нее получили”, - сказал депутат.
11:54 09/02/2017  |  Лента новостейПремьер Армении назвал "медвежьей услугой" использование админресурса в целях предвыборной агитации