Դանակահարություն Վարդաշենում՝ մահվան ելքով 02/13/2017   16:24  |  Քրեական խրոնիկոն
Փետրվարի 13-ին՝ ժամը 1.20-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Էրեբունու բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ ազդրի և հետույքի կտրած-ծակած վերքերով բուժօգնության է տեղափոխվել 1975 թ. ծնված Սամվել Սահակյանը, որը, ըստ բժշկի տեղեկանքի, ի վիճակի չի եղել հաղորդում տալու: այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության և Էրեբունու բաժնի ծառայողները պարզել են, որ փետրվարի 13-ին, ժամը 1-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Վարդաշենի 12 փողոցում, վիճաբանության ընթացքում, 1986 թ. ծնված Աբրահամ Ա.-ն դանակով հարվածներ է հասցրել Սահակյանին:
Աբրահամ Ա.-ն ժամը 6.30-ին Վարդաշենի 12 փողոցից բերման է ենթարկվել ոստիկանության Էրեբունու բաժին և տվել խոստովանական բացատրություն:

Мужчина умер в больнице после инцидента с поножовщиной в спальном районе Еревана 02/13/2017   16:44  |  Криминальная хроника
42-летний мужчина скончался в ереванской больнице, куда он был доставлен после инцидента с поножовщиной в столичном квартале Вардашен.
13-го января в 1:20 из больницы в отдел Полиции Армении по району Эребуни поступила информация о том, что к ним с  колото-резаными ранами в области бедра и ягодиц доставлен Самвел Саакян, 1975 года рождения. Об этом сообщает пресс-служба Полиции.
Согласно справке врача, пациент был не в состоянии давать показаний.
Сотрудники Полиции установили, что в ходе произошедшей 13-го ноября около часу ночи на 12-й улице в квартале Вардашен ссоры Абраам А., 1986 года рождения нанес Саакяну удары ножом.
Абраам А. В 6:30 утра был доставлен в отдел Полиции по району Эребуни и дал признательные показания.