Նոր փոփոխություններ` կառավարությունում. վարչապետը չի խնայելու նաև իր բերածներից ոմանց. «Ժողովուրդ» 02/01/2017   09:26  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ» օրաթերթի փոխանցմամբ` աԱռաջիկայում կառավարության կազմում կրկին փոփոխություններ են իրականացվելու։
«Բանն այն է, որ անցած տարվա սեպտեմբերին, երբ ՀՀ կառավարության կազմը ձևավորելիս վարչապետ Կարեն Կարապետյանը նախարարներ էր նշանակում, պաշտոնյաների ընտրությունը երկու ձև մեկնաբանվեց, կամ նշանակվողներն իր թիմակիցներն էին, կամ մարդիկ, որոնցից լավն այդ պահին վարչապետը չէր հասցրել գտնել։ Եվ ահա մամուլում արդեն մի քանի անգամ տեղեկություններ են տարածվում այն մասին, որ վարչապետի «տեմպին» կառավարության ոչ բոլոր անդամներն են դիմանում։ Դա երբեմն տեսանելի է դառնում նույնիսկ կառավարության նիստերի ժամանակ։
«Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ ՀՀ կառավարությանը մոտ կանգնած աղբյուրները հայտնեցին, որ ՀՀ վարչապետը որոշակի փոփոխություններ է նախատեսում գերատեսչությունների ղեկավարների շրջանում։ Ընդ որում, խոսվում է այն մասին, որ չի խնայելու նաև իր բերածներից ոմանց։ Ու հիմա չի բացառվում՝ այդ փոփոխություններն իրականացվեն նույնիսկ մինչև խորհրդարանական ընտրությունները»,–գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժողովուրդ»-ի՝ 01.02.17թ. համարում:
20:45 31/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԾախսում ենք ավելին, քան այս արդյունքն է. Վարչապետը՝ կրթության նախարարին
22:17 28/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԵս շատ կոշտ հետևելու եմ կատարողականներին. Վարչապետ
19:14 26/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԽոշոր բիզնեսմենը չի գալու Գյումրի, որպեսզի մոնիթորինգ անի. Վարչապետ
16:01 24/01/2017  |  ՔաղաքականՄոսկվայում ընթանում է Մեդվեդև-Կարապետյան հանդիպումը. քննարկվում են երկկողմ համագործակցության մի շարք հարցեր
20:08 21/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿամփոփվեն ներդրումային ծրագրերը. Վարչապետ
19:35 20/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄաքսիմալ փոխել միջավայրը, որպեսզի կոռուպցիոն ռիսկերը նվազեն. Վարչապետ
19:00 13/01/2017  |  ՔաղաքականԱրտահանումը ՀՆԱ-ի կազմում ունի փոքր տեսակարար կշիռ. Վարչապետ
20:44 12/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարության թիմի անդամները զգում են իրենց ոլորտների զարկերակները. ՀՀ վարչապետ

В правительстве грядут новые отставки, премьер не пощадит даже своих ставленников – газета “Жоговурд” 02/01/2017   10:24  |  Пресса
В ближайшее время в составе правительства грядут очередные изменения, пишет газета “Жоговурд”.
Как отмечает издание, дело в том, что когда в сентябре прошлого года премьер-министр Армении Карен Карапетян, формируя правительство, назначал министров, он комментировал отбор чиновников следующим образом: либо назначаемые лица являются его соратниками, либо людьми, лучше которых на тот момент ему не удалось найти.
“Тем временем в прессе неоднократно появлялась информация о том, что заданный премьер-министром “темп” выдерживают не все члены правительства, и это порой становится заметным в ходе заседаний правительства”, - говорится в публикации.
Газета со ссылкой на близкие к правительству источники сообщает, что премьер-министр собирается произвести некоторые изменения среди руководства ведомств.
"Причем, поговаривают, что он не пощадит даже некоторых из своих ставленников. И не исключено, что эти изменения будут произведены еще до парламентских выборов”, - пишет издание.