29-ամյա երիտասարդի անհետանալու դեպքով քրեական գործ է հարուցվել սպանության հատկանիշներով 01/17/2017   12:41  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում անհայտ կորած համարվող 29-ամյա Հայկ Խաչատրյանին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016 թվականի նոյեմեբերի 26-ին հաղորդում է ստացվել երիտասարդի մորից առ այն, որ որդին՝  1988 թվականին ծնված Հայկ Խաչատրյանը, 2016 թվականի նոյեմբերի 20-ին  դուրս է եկել իրենց բնակարանից և չի վերադարձել:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որի շրջանակներում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ երիտասարդին հայտնաբերելու համար։
Հայկ Խաչիկի Խաչատրյանն ունի 175-180 սմ հասակ, միջին կազմվածք, դեմքը՝ օվալաձև, նիհարավուն, մի փոքր ճաղատ գլուխ, ծնոտի աջ հատվածում սպի, ձեռքերի վրա շան կծածի հետևանքով առաջացած սպիներ։ Երիտասարդի հագին տվյալ օրը, հավանաբար, եղել է սև գույնի սպորտային համազգեստ, սև ձմեռային կոշիկներ: Կից ներկայացնում ենք երիտասարդի լուսանկարը։
Ովքեր ճանաչում են նշված անձին կամ որևէ տեղեկություն ունեն նրա գտնվելու վայրի մասին, խնդրում ենք հայտնել ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժին կամ ոստիկանության մոտակա բաժին:

СК Армении возбудил уголовное дело по факту исчезновения 29-летнего мужчины 01/17/2017   13:16  |  Криминальная хроника
В рамках уголовного дела, расследуемого следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван, предпринимаются меры по поиску 29-летнего Айка Хачатряна, числящегося пропавшим без вести.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 26-го ноября 2016 года от матери молодого человека поступило сообщение о том, что Айк Хачатрян(1988 года рождения) 20-го ноября 2016 года вышел из их квартиры и не вернулся.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА, в рамках которого предпринимаются необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия по обнаружению молодого мужчины.
Приметы Айка Хачиковича Хачатряна: рост 175-180 см, среднего телосложения, лицо – овальное,  худощавое, небольшая лысина на голове, имеется шрам на нижней челюсти справа, на руках - рубцы от укусов собаки. В день пропажи молодой человек, вероятно, был одет в спортивную форму черного цвета, на нем были черные зимние ботинки. Ниже размещена фотография молодого мужчины.
СК просит тех, кто знает его или располагает какой-либо информацией о месте его нахождения, сообщить в следственный отдел по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван или в ближайший отдел Полиции.