Նախագահի հրամանագրով դեկտեմբերին կանցկացվի ՀՀ ԶՈՒ բժշկական կազմի զորակոչ և զորացրում 12/15/2016   09:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի սպաների զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին:
ՀՀՀ Նախագահի հրամանագրում մասնավորապես ասվում է.
Ղեկավարվելով «Զինապարտության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 11-րդ հոդվածի 4-րդ մասով` ո ր ո շ ու մ ե մ.
1. 2016 թվականի դեկտեմբեր ամսին անցկացնել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի` մինչև 35 տարեկան սպաների զորակոչ` ծառայության ժամկետը սահմանելով երկու տարի:
2. 2016 թվականի դեկտեմբերին զորացրել սահմանված ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած բժշկական կազմի սպաներին:

Президент Армении подписал указ о призыве и демобилизации военврачей резерва 12/15/2016   12:05  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян в четверг, 15-го декабря, подписал указ о проведении призыва и демобилизации офицеров медицинского состава первой группы резерва Вооруженных сил РА, сообщает пресс-служба главы государства.
Согласно указу, в декабре 2016 года будет проведен призыв офицеров в возрасте до 35 лет. Срок службы составит 2 года.
В декабре также будут демобилизованы офицеры медицинского состава, прошедшие обязательную службу в ВС Армении в установленные сроки.
Правительству Армении поручено в двухнедельный срок после вступления указа в силу принять соответствующее решение, обеспечивающее исполнение указа президента.
Указ вступает в силу на следующий день после его официального опубликования.
14:24 25/12/2012  |  Информационная платформаУклонившиеся от призыва могут освободиться от уголовной ответственности