Առաջիկա ընտրություններում ՀԱԿ-ի համամասնական ցուցակը կգլխավորի Լևոն Տեր- Պետրոսյանը 12/09/2016   15:37  |  Քաղաքական
«Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության համամասնական ցուցակն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում կգլխավորի կուսակցության առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը: Ազգային ժողովում խորհրդարանական ճեպազրույցների շրջանակներում լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը:
«Ես վստահեցնում եմ, որ մեր ցուցակը գլխավորելու է կուսակցության առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Զուրաբյանը:
Հարցին՝ Տեր-Պետրոսյանը կգլխավորի ցուցակը նաև այն դեպքում, եթե ՀԱԿ որոշի ընտրություններին մասնակցել դաշինքո՞վ, Զուրաբյանը պատասխանեց. «Եթե դաշինք կազմելու ճանապարհով գնանք, կարող են լինել որոշ քննարկումներ, սակայն չեմ կարծում, որ որևէ մեկը կարող է ավելի լավ թեկնածու առաջարկել»:
Պատգամավորը վստահեցրեց, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը պատրաստ է ակտիվ ներգրավվել նախընտրական պայքարի մեջ:
09:56 09/12/2016  |  ՄամուլՀՅԴ-ն քննարկում Է ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու երեք տարբերակ. «Ժամանակ»
09:48 09/12/2016  |  ՄամուլԱրթուր Բաղդասարյանը չի բացառում, որ կարող է մաս կազմել կառավարությանը. «Ժամանակ»
10:06 08/12/2016  |  Մամուլ«Էտ սաղ բլեֆ ա». Ալիկ Արզումանյանը՝ ՔՊ-ի ԼՀԿ-ի և «Հանրապետության» միավորման մասին. «Փաստ»
09:13 08/12/2016  |  ՄամուլՀՀԿ-ում ցուցակը գրում-ջնջում են. «Հրապարակ»
10:16 06/12/2016  |  ՄամուլԲՀԿ-ից հեռացած պատգամավորների՝ հաջորդ խորհրդարանում հայտնվելու ապագան խիստ մշուշոտ է. «Չորրորդ Իշխանություն»
09:07 06/12/2016  |  ՄամուլՔոքոբելյանի քաղաքական ապագան մշուշոտ է. «Փաստ»
15:53 05/12/2016  |  Քաղաքական«Համախմբում»-ը չի բացառում ընտրություններին ընդառաջ դաշինք կազմելու հնարավորությունը
15:50 05/12/2016  |  ՔաղաքականՔոքոբելյանը հերքում է «Համախմբում»-ից մերժում ստանալու մասին լուրերը
15:04 05/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Թանկյանը, Արսինե Խանջյանը եւ այլ հայտնիներ խորհրդարանական ընտություններին կմասնակցեն որպես դիտորդ

Первый президент Армении Левон Тер-Петросян возглавит список АНК на парламентских выборах 12/09/2016   15:52  |  Лента новостей
Первый президент Армении, лидер Армянского национального конгресса Левон Тер-Петросян возглавит список АНК на предстоящих парламентских выборах. Об этом, как передает “Арменпресс”, во время брифинга в НС заявил глава парламентской фракции АНК Левон Зурабян.
“Я уверяю, что наш список возглавит лидер Армянского национального конгресса Левон Тер-Петросян”,- сказал Зурабян.
Что касается формата участия АНК в предстоящих выборах, Левон Зурабян отметил: “Если мы пойдем путем составления блоков или союза, то пройдут определенные обсуждения, однако, я не думаю, что кто-либо может предложить лучшую кандидатуру”.
Лидер  фракции АНК в НС Армении Левон Зурабян заверил, что Левон Тер-Петросян готов активно включиться в предвыборную борьбу.