Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ 11/25/2016   10:14  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Նոյեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Минобороны НКР сообщает о ночном минометном обстреле со стороны Азербайджана 11/25/2016 10:24 | Карабахский конфликт
В ночь на 25-е ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня около 60 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 900 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
В северном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-миллкиметровый гранатомет(5 снарядов).
“Передовые части Армии обороны НКР продолжали уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости”, – отмечается в сообщении.