23-ամյա երիտասարդը մեղադրվում է բռնաբարություն և սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու մեջ 11/08/2016   12:29  |  Քրեական խրոնիկոն
Նոյեմբերի 7-ին, ժամը 10.30-ին, ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները Եղվարդ քաղաքի Կնունյանց փողոցի տներից մեկում հայտնաբերել և ՔՀԳՎ բերման են ենթարկել 1993 թ. ծնված Աբրահամ Հ.-ին:
Ինչպես հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը, նա հոկտեմբերի 26-ից ՌԴ Կրասնոդարի երկրամասի Կրասնոդար քաղաքի Պրիկուբանսկի շրջանի ոստիկանության կողմից հետախուզվում էր ՌԴ քր. օր.-ի 131-րդ հոդվածի 1-ին մասի (բռնաբարություն) և 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի (սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ) մեղադրանքներով:

В Армении задержали 23-летнего мужчину, разыскиваемого в России по обвинению в изнасиловании 11/08/2016   12:57  |  Криминальная хроника
В Армении задержали 23-летнего мужчину, разыскиваемого правоохранительными органами Краснодарского края по обвинению в изнасиловании. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
“7-го ноября в одном из домов в городе Егвард сотрудниками Главного управления уголовного розыска был обнаружен и подвергнут приводу Абраам Х.,  1993 года рождения, разыскиваемый с 26-го октября отделом полиции Прикубанского округа Краснодара по обвинениям в изнасиловании(ч.1 ст. 131 УК РФ) и совершении насильственных действиях сексуального характера(ч.1 ст. 132 УК РФ)", - говорится в сообщении.