Հանրապետության տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 10/18/2016   12:24  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ հանրապետության որոշ հատվածներում երեկվանից տեղացած ձյունը կրկին որոշակի դժվարություններ է ստեղծել ճանապարհային երթևեկության համար:
Հոկտեմբերի 18-ի ժամը 11-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Գեղարքունիքի մարզում, Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքում և Արագածի տարածաշրջանում, Թալինի տարածաշրջանի լեռնային գյուղերում, Կոտայքի մարզի Հրազդան և Չարենցավան քաղաքներում, Սյունիքի մարզի Գորիս և Սիսիան քաղաքներում, Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքում, Շիրակի մարզի Աշոցքի տարածաշրջանում, Ամասիա գյուղում, Լոռու մարզի Ստեփանավան, Տաշիր և Վանաձոր քաղաքներում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:
Դժվարանցանելի են Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 25-30 կմ-ը, Սոթք-Քարվաճառ, Դիլիջան-Սևան (թունելի սկզբնամաս) ավտոճանապարհները և Վարդենյաց լեռնանցքը:
Վարորդներին կրկին հորդորում ենք ցուցաբերել ծայրաստիճան զգոնություն և զգուշություն, նշված ճանապարհահատվածներից օգտվել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և բացառապես ձմեռային անվադողերով:

Снегопад затруднил движение транспорта на некоторых трассах в Армении 10/18/2016   12:48  |  Информационная платформа
Снегопад затруднил движение транспорта на некоторых автотрассах в Армении, сообщает МЧС республики.
По данным на 11:00 утра осадки в виде снега наблюдаются в Гегаркуникской области, в городе Апаран и Арагацотнской области и районе Арагаца, в городах Раздан и Чаренцаван Котайкской области, в горных селах Талина, в городах Горис и Сисиан Сюникской области, городе Дилижан Тавушской области, Ашоцком районе и селе Амасия Ширакской области, городах Степанаван, Ташир и Ванадзор Лорийской области Армении.
Труднопроходимы некоторые участки дорог, в частности, 25-30 км автомагистрали Ереван-Севан, трассы Сотк–Карвачар, Дилижан-Севан (в начале тоннеля), а также перевал Варденяц. МЧС призывает водителей проявлять крайнюю бдительность и осторожность, и ездить по вышеуказанным трассам лишь в случае крайней необходимости и исключительно на зимней резине.