Արման Թաթոյանը Վիեննայում մասնակցում է Խոշտանգումների կանխարգելման ազգային մեխանիզմների տարեկան ժողովին 10/12/2016   10:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն աշխատանքային այցով հոկտեմբերի 12-14-ը գտնվելու են Վիեննայում: Նախատեսվում են պաշտոնական հանդիպումներ ԵԱՀԿ ժողովրդավարականհաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ) եւ Խոշտանգումների կանխարգելման ասոցիացիայի կողմից կազմակերպվող ԵԱՀԿ տարածաշրջանի կանխարգելման ազգայինմեխանիզմների տարեկան ժողովի շրջանակում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը:
Հանդիպմանը մասնակցելու են ՄԱԿ-ի Խոշտանգումների կանխարգելման ենթահանձնաժողովի եւ Խոշտանգումների կանխարգելման եվրոպական հանձնաժողովի ներկայացուցիչները: Հանդիպման ժամանակ քննարկվելու են կանխարգելման ազգային մեխանիզմների ձեռքբերումներն ու մարտահրավերները, ինչպես նաեւ ԵԱՀԿ մակարդակում այդ մարտահրավերների հաղթահարման ճանապարները Խոշտանգումների եւ այլ դաժան, անմարդկային կամ արժանապատվությունը նվաստացնող վերաբերմունքի կամ պատժի դեմ կոնվենցիայի ուժի մեջ մտնելուց հետո տասը տարի անց:

Омбудсмен Армении примет участие в ежегодной встрече БДИПЧ/ОБСЕ в Вене 10/12/2016 11:46 | Лента новостей
Защитник прав человека Армении Арман Татоян 12-14 октября будет находиться с рабочим визитом в Вене. Об этом сообщает офиса омбудсмена Армении.
В ходе визита запланированы официальные встречи Армана Татояна в рамках ежегодного собрания, организуемого Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ и Ассоциацией по предотвращению пыток.
Во встрече, в которой примут участие также представители подкомитета ООН по предупреждению пыток и Европейского комитета по предупреждению пыток, будут обсуждаться достижения и вызовы национальных механизмов предупреждения пыток. Речь также пойдет о путях преодоления существующих вызовов на уровне ОБСЕ спустя 10 лет после вступления в силу Европейской конвенции по предупреждению пыток и бесчеловечного или унижающего достоинство обращения или наказания.