Վթարի է ենթարկվել թիվ 47 երթուղին սպասարկող «ԳԱԶել». ուղևորները հոսպիտալացվել են 09/16/2016   13:30  |  Արտակարգ պատահարներ
Սեպտեմբերի 16-ին՝ ժամը 10.27-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Նուբարաշենի աղբանոցից դեպի գերեզմաններ տանող հատվածում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ բախվել են թիվ 47 երթուղին սպասարկող «ԳԱԶել» մակնիշի 2601Տ պ/հ (վարորդ` 1974 թ. ծնված Մ. Ա.) և «ԶԻԼ 131» մակնիշի 517 LP 61 պ/հ (վարորդ` 1958 թ. ծնված Դ. Ս.) ավտոմեքենաները:
Մինչ փրկարարների` կանչի վայր հասնելը «ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենան հոսանքազրկել են տեղի ուժերով և փակել գազի բալոնի փականը, ուղևորներ 1984 թ. ծնված Ա. Զ.-ը, 1987 թ. ծնված Զ. Վ.-ը և 1970 թ, ծնված Կ. Վ.-ը հոսպիտալացվել են «Էրեբունի» ԲԿ, որտեղ նրանց առողջական վիճակը գնահատվել է միջին ծանրության:

"Маршрутка" врезалась в грузовик в Ереване, есть пострадавшие 09/16/2016   13:45  |  Чрезвычайное просшествие
Авария с участием "маршрутки" произошла в ереванском районе Нубарашен, сообщает пресс-служба министерства по чрезвычайным ситуациям Армении.
16 сентября в 10:27 в МЧС Армении поступил сигнал о том, что на участке дороги, расположенном между нубарашенской свалкой и кладбищем, произошло ДТП, есть пострадавшие, требуется помощь спасателей.
Выяснилось, что столкнулись автомобиль марки “Газель”, следовавший по маршруту №47, и грузовик “ЗИЛ 131”.
В результате аварии трое пассажиров микроавтобуса были госпитализированы в медцентр “Эребуни”. Их состояние оценивается как средней тяжести.