Մասնագիտական հանձնաժողովում քննարկվում է սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը 09/09/2016   12:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԼՂՀ սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 9-ին հրավիրել է իր հերթական նիստը՝ շարունակելով սահմանադրական բարեփոխումների նախագծի քննարկումները:
ԼՂՀ ԱԺ մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ հանձնաժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը որոշ նկատառումներ է ներկայացրել՝ կապված գործողությունների ժամանակացույցի հետ:
Հաշվի առնելով գործընթացի սկզբում սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգի ներկայացման ժամկետների փոփոխությունները եւ մասնագիտական հանձնաժողովի առաջարկությունը՝ ԼՂՀ նախագահի սեպտեմբերի 6-ի հրամանագրով սահմանադրական բարեփոխումների նախագծի ներկայացման վերջնաժամկետ է սահմանվել ս.թ. նոյեմբերի 20-ը:
17:04 03/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգով նախագահական կառավարման մոդել է առաջարկվում
18:00 24/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված ԼՂՀ սահմանադրական բարեփոխումներին
10:05 24/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի քաղաքական ուժերը դիմել են հանրապետության Նախագահին՝ սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողով ստեղծելու հարցով

Специализированная комиссия обсуждает проект реформы Конституции НКР 09/09/2016 13:54 | Лента новостей
Специализированная комиссия по конституционным реформам 9-го сентября созвала очередное заседание, продолжив обсуждения проекта конституционных реформ в НКР.
Как сообщает пресс-служба парламента НКР, председатель комиссии Ашот Гулян представил некоторые замечания относительно графика действий.
“Учитывая изменения в сроках представления концепции конституционных реформ и предложение специализированной комиссии, указом президента НКР от 6-го сентября окончательный срок представления проекта конституционных реформ установлен на 20-е ноября”, - отмечается в сообщении.