Վլադիմիր Հակոբյան. «Որքանով ես եմ տեղեկացված, ՀՀ գլխավոր դատախազի հրաժարականի պատճառն առողջական խնդիրներն են». 168.am 08/04/2016   14:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Որքանով ես եմ տեղեկացված, ՀՀ գլխավոր դատախազի հրաժարականի պատճառն առողջական խնդիրներն են»,- այս մասին 168.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ նախագահի մամլո խոսնակ Վլադիմիր Հակոբյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանի հրաժարականին:
Վլադիմիր Հակոբյանն ասաց, թե, որքանով իրեն է հայտնի, ՀՀ գլխավոր դատախազը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել առողջական խնդիրների պատճառով: «Վստահ եմ, որ առողջական խնդիրները լուծելուց հետո պարոն Կոստանյանի կարողությունները կրկին կօգտագործվեն պետական խնդիրները լուծելու նպատակով»,- ասաց Հակոբյանը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ 168.am-ին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից տեղեկացրել էին, որ պատճառների մասին կտեղեկացնեն առաջիկայում: Սակայն մամուլում արդեն ակտիվորեն քննարկվում են նրա առողջական խնդիրները՝ որպես հրաժարականի պատճառ:

Пресс-секретарь президента Армении прокомментировал отставку Геворка Костаняна - 168.am 08/04/2016 14:32 | Лента новостей
Пресс-секретарь президента Армении Владимир Акопян прокомментировал отставку Геворка Костаняна с поста генерального прокурора Армении.Генпрокурор Армении Геворк Костанян подал в отставку - СМИ“Насколько мне известно, генпрокурор подал заявление об отставке из-за проблем со здоровьем”, - сказал Акопян в беседе с изданием “168.am”.
Он выразил уверенность, что после того, как удастся уладить проблемы со здоровьем, способности Геворка Костаняна вновь пригодятся для решения проблем государственной важности.
Напомним, Геворк Костанян был назначен на должность генпрокурора Армении в 2013 году. С 2013 года он также является полномочным представителем правительства Армении в Европейском суде по правам человека.