Գարեգին Չուքասզյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել 07/25/2016   15:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գարեգին Չուքասզյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել: «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
«ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով անհրաժեշտություն է առաջացել քրեական գործով մեղադրյալ Գարեգին Չուքասզյանի եւ մի քանի այլ անձանց մասնակցությամբ իրականացնել քննչական գործողություններ եւ օրենքով սահմանված կարգով ուղարկվել են ծանուցագրեր։
Գ.Չուքասզյանը, ում նկատմամբ՝ որպես մեղադրյալի, խափանման միջոց էր ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին, չի ներկայացել վարույթն իրականացնող մարմնին։ Պարզվել է նաեւ, որ նա փոխել է բնակության վայրը՝ առանց այդ մասին պատշաճ ծանուցելու նախաքննական մարմնին՝ այդպիսով խախտելով ընտրված խափանման միջոցի՝ օրենքով սահմանված պահանջները։ Դատարանի որոշմամբ մեղադրյալ Չուքասզյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը,  նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում»,- ասացին ՔԿ-ից։
Ավելի վաղ  տեղեկացրել ենք, որ  Գարեգին Չուգասզյանը, Պավել Մանուկյանը, Գևորգ Սաֆարյանը, Ժիրայր Սեֆիլյանը և Վարուժան Ավետիսյանը մեղադրվում են 2015թ. ապրիլի 24-ին Երևանում զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու նախապատրաստության մեջ:

Оппозиционер Гарегин Чугасзян объявлен в розыск 07/25/2016 16:08 | Лента новостей
Председатель оппозиционного движения “Учредительный парламент” Гарегин Чугасзян объявлен в розыск. Об этом в ответ на запрос “ФактИнфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
“В рамках уголовного дела, расследуемого Главным управлением по расследованию особо важных дел, возникла необходимость в проведении следственных действий с участием обвиняемого Гарегина Чагасзяна и ряда других лиц, и в установленном законом порядке им были отправлены повестки. Г. Чугасзян, в отношении которого как обвиняемого была избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде, не явился в орган, осуществляющий производство. Выяснилось, что он сменил место жительства, не уведомив надлежащим образом об этом орган предварительного следствия, тем самым нарушив установленные законом требования избранной меры пресечения”, - отметили в СК.
Как сообщало ранее “ФактИнфо”, Гарегин Чугасзян, Павел Манукян, Геворк Сафарян, Жирайр Сефилян и Варужан Аветисян обвиняются в подготовке к организации массовых беспорядков в Ереване 24 апреля 2015 года.