Եթե եղել է ֆիզիկական ուժի անհիմն գործադրում, անպայման կպատժվեն․ Հունան Պողոսյան 07/19/2016   14:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Եթե բերման ենթարկված քաղաքացիների նկատմամբ եղել է անհիմն ֆիզիկական ուժի գործադրում, անպայման, կպատժվեն։
Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է ոստիկանապետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե ինչո՞ւ են ոստիկանները բռնություն գործադրել քաղաքացիների նկատմամբ։
«Եթե եղել է ֆիզիկական ուժի անհիմն գործադրում, անպայման կպատժվեն, իսկ որքանո՞վ է նպատակահարմար ու ճիշտ, որ իրենց մարտական ընկերոջը կորցրած ոստիկանին սկսում են հայհոյել»,-ասաց Հունան Պողոսյանը։
Հարցին՝ դրա՞ համար են զանգվածաբար բերման ենթարկում քաղաքացիներին, Պողոսյանն արձագանքել է. «Ո՛չ, բացարձակ, ո՛չ։ Հասարակական կարգի խախտման ժամանակ բերման են ենթարկել, և եթե ոստիկանը սխալ է եղել, ցանկացած պարագայում ոստիկանը պատժվում է»,- նշել է փոխոստիկանապետը։

Замначальника Полиции обещал наказать виновных в применении силы в отношении участников вчерашней акции протеста 07/19/2016 15:05 | Лента новостей
Если будут выявлены случаи необоснованного применения физической силы к подвергнутым приводу гражданам, все виновные обязательно будут привлечены к ответственности. Об этом в беседе с корреспондентом "Новости Армении - NEWS.am" заявил первый заместитель начальника Полиции Армении Унан Погосян.
По его словам, граждане были подвергнуты приводу в момент нарушения общественного порядка. «Если будут выявлены виновные полицейские, они обязательно будут наказаны», - заявил Унан Погосян.
Напомним, что речь идет о приводах граждан в связи с проведением акции протеста в поддержку группы, захватившей полк ППС Полиции Армении в Ереване.